Zemřel Lewis Collins/Bodie.

  • Kategorie: Články

    Britský herec Lewis Collins, známý jako Bodie ze seriálu Profesionálové, zemřel v Los Angeles ve věku 67 let. Collins zemřel v rodinném kruhu, podlehl pět let trvajícímu boji s rakovinou.

    V mládí se Lewis úspěšně věnoval například sportovní střelbě a rovněž hudbě. Jeho otec Bill se znal s rodinou Paula McCartneyho a občas fungoval jako cestovní manažer The Beatles.  Collins měl šanci zúčastnit se konkurzu na post nového bubeníka (místo Peta Besta), ale rozhodl se raději stát se kadeřníkem (to vysvěltuje jeho jednoduchý, ale skvělý účes) 🙂

    Zároveň hrál na baskytaru ve skupině The Mojos, která v roce 1964 dosáhla na deváté místo britské singlové hitparády s písní „Everything´s Alright“ (Collins do ní nastoupil ale až po tomto úspěchu). Po dvou letech hudební průmysl opustil a věnoval se jiným profesím, mj. prodeji encyklopedií. Nic z toho jej ovšem neuspokojovalo, a tak v roce 1968 začal studovat herectví na London Academy of Music and Dramatic Art. Na divadle hrál například Romea. Po promoci se začal objevovat v menších rolích v televizi.

    v roce 1977  přišla průlomová role Bodieho v seriálu Profesionálové. Kromě sportovní střelby (vyhrál několik turnajů) se věnoval parašutismu, měl i pilotní licenci nebo černý pás v  džiu-džitsu.


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...