Skip to content

Zemřel B. J. Thomas

Ve věku 78 let podlehl rakovině plic americký zpěvák B. J. Thomas. Celosvětovou slávu mu přinesla písnička Raindrops Keep Fallin’ on My Head, kterou nazpíval pro western Butch Cassidy a Sundance Kid.

Billy Joe Thomas pocházel z Oklahomy, už jako mladík zpíval v kostelním sboru. Stal se členem kapely The Triumphs, s nimiž nahrál první hity (I’m So Lonesome I Could Cry nebo Mama). V roce 1968 ho do Top 10 vrátil singl Hooked on a Feeling, a potom už přišla nabídka skladatelů Burta Bacharacha a Hala Davida, aby nazpíval jejich novinku Raindrops Keep Fallin’ on My Head. „Byl jsem prostě ve správnou dobu na správném místě a dostal snad vůbec nejlepší písničku, jakou napsali,“ vděčně vzpomínal Thomas později. Skladba dosáhla na #1 a dostala i Oscara za nejlepší původní filmovou píseň.

B. J. Thomas nazpíval i mnoho dalších hitů, některé znovu dosáhly až na vrchol amerického Billboardu (Rock And Roll Lullaby nebo Another Somebody Done Somebody Wrong Song). Do žebříčku se naposledy podíval roku 2013 s countryovém albem The Living Room Sessions.

Od roku 1968 byl ženatý se skladatelkou a zpěvačkou Glorií Richardson, vychovali spolu tři dcery (jednu adoptovanou ze Severní Korey). Po manželské krizi způsobené Thomasovou závislostí na drogách a alkoholu v 70. letech se málem rozvedli, ale nakonec obnovili své sliby a zůstali spolu celý život. Thomas abstinoval od roku 1976.