Skip to content

Tina Turner – We Don’t Need Another Hero (Thunderdome)

Tina Turner patří už od šedesátých let k největším zpěvačkám rockové scény. Několikrát si také od muziky odskočila do filmu. největší roli si zahrála ve filmu Šílený Max a Dóm hromu, třetím pokračování akční sci-fi série, která proslavila Mela Gibsona. A když už ji producenti ve filmu měli, samozřejmě chtěli také nějaké písničky…
Největším hitem, který pro film Tina Turner nazpívala, byla skladba We Don’t Need Another Hero (Nepotřebujeme dalšího hrdinu). Napsal ji Graham Lyle, dříve člen dvojice Gallagher & Lyle nebo skupiny McGuinness Flint, a hitmaker Terry Britten. Z písničky se nakonec stal jeden z největších úspěchů Tininy kariéry. Mohl za to jednak obrovský úspěch jejího aktuálního platinového alba Private Dancer, a potom samozřejmě i úspěch filmu. Hit díky tomu získal Zlatý glóbus, byl nominován na Oscara i Grammy (obě ceny mu nakonec těsně unikly). Lyle a Britten si za píseň navíc odnesli prestižní cenu Ivora Novella. Tina k písni natočila i videoklip, který získal cenu MTV za nejlepší ženské video roku.
Do aranžmá písničky se nahrával mimo jiné dětský sbor. Nahrávání probíhalo v britském studiu Abbey Road proslaveném Beatles nebo Pink Floyd. Pokud se ale děti těšily na Tinu, byly zklamané, zpěvačka nazpívala svůj part až později a nahrávání základu se neúčastnila. Kuriozitou je, že ve sboru tehdy zpíval i malý Lawrence Dallaglio, pozdější kapitán britského rugbyového týmu, který vyhrál světový šampionát.
Tina Turner ve snímku Šílený Max a Dóm hromu hrála roli Tetičky, vůdkyně Bartertownu, která chtěla založit novou civilizaci. Role byla údajně psaná pro Bette Midler, která ale odmítla kvůli jiným závazkům. Mimo jiné měla Tina ve scénáři, že bude řídit jeden z futuristických vozů, ale protože se to nebyla schopná naučit, museli jí filmaři sehnat vůz s automatickou převodovkou. Sama Tina mohla podobně jako Cher setrvat i v herecké kariéře, Steven Spielberg se ji např. snažil získat pro snímek Purpurová barva (11 nominací na Oscara). Tina však odmítla se slovy, že jí téma filmu natolik připomíná vlastní život, že je pro ni příliš deprimující. Čas od času se ovšem v malé roli někde objeví (Poslední akční hrdina, Ally McBealová).