Skip to content

Srpnové novinky na deskách

Ačkoliv jsou letní měsíce tradičně slabší dobou pro marketing a tedy i pro vydávání hudebních novinek, dostane se na trh během srpna několik nových i reedičních desek, které by posluchači Oldies radia mohli ocenit. Jedná se o tituly od George Harrisona, Beach Boys, Chrissie Hynde nebo Briana Maye.

Již 6. srpna vyšla rozšířená verze alba George Harrisona All Things Must Pass, a to k 50. výročí prvního vydání. Na přípravách se kdysi podílel ještě sám Harrison, ale dotáhl je teprve nyní jeho syn a sám výrazný hudebník Dhani.

Ve stejný den potěšil fanoušky klasického rock and rollu výběr Rip It Up: The Best of Specialty Records, na němž zpívají hvězdy jako Little Richard, Sam Cooke, Larry Williams nebo Lloyd Price.

Chrissie Hynde z kapely Pretenders vydá své první „tribute album“, ve fyzické podobě nabídne album svých předělávek písní Boba Dylana, které připravila pod titulem Standing in the Doorway.

Fanouškové Beach Boys dostanou dárek v podobě vinylového vydání kompilačního archivního alba Feel Flows, které mapuje nahrávky z dob vzniku desek Sunflower (1970) a Surf’S Up (1971).

Další album, které slaví padesátku a vychází v nové a rozšířené reedici je debutové album Erica Claptona. Nové vydání LP Into The Light nachystal Brian May a reedice se dočkalo i album zpěvačka Nico Drama of Exile.

Brian Setzer, známý hlavně díky triu Stray Cats, připravil po sedmi letech nové sólové album s titulem Gotta Have the Rumble.

Příznivci kvalitní diskotékové scény 70. let se mohou těšit na trojdiskovou kompilaci Disco 75 (obsahuje např. nahrávky od O’Jays, Jackson Five, Glitter Band, Average White Band, Frankieho Valliho, Dionne Warwicke a dalších).