Skip to content

Proč už možná nezahrají CSN&Y

Graham Nash a Neil Young nezávisle na sobě potvrdili, že „superskupinu“ Crosby, Stills, Nash & Young asi jen tak neoživí kvůli dusnu, které panuje mezi nimi na jedné straně a Davidem Crosbym na straně druhé.  

Nash potvrdil, že jak s Youngem, tak se Stillsem jsou v častém přátelském kontaktu, ale vztah s Crosbym je na bodě mrazu. Dlouholeté přátelství dostalo trhliny poté, kdy Nash vydal svou autobiografii Wild Tales. Paradoxně v ní o Crosbym psal takřka výlučně v pozitivním duchu, ale David si přesto z textu vzal to negativní a knihu odsoudil jako senzacechtivou. S Neilem Youngem se vzápětí rozkmotřil, když jeho současnou přítelkyni, herečku Daryl Hannah, označil za „jedovatého predátora“.

Ačkoliv se Crosby přes novináře svým přátelům omluvil, ani jeden na to dosud neslyšel. Crosby sám zdůrazňuje že celý život říká to, co si myslí, i když se může mýlit, nebo říkat nepříjemnou pravdu. Zároveň uznal, že zejména v případě Neila Younga přestřelil, a omluvil se. Dle všeho se ale zdá, že oba hudebníci nejsou až tolik dotčeni konkrétními Crosbyho výroky, jako jim spíš přetekla číše trpělivosti na tím, aby neustále tolerovali nevyzpytatelné Davidovy nálady a proměnlivé názory.