Skip to content

Ocean – Put Your Hand In The Hand

Většina hudebníků, které vám v hudební knihovně představujeme, pochází z angloamerické scény. Dnes se podíváme do Kanady za kvintetem, který se pojmenoval jednoduše Ocean a orientoval se na gospelové písně namíchané ovšem s rockovým základem.

Právě Put Your Hand In The Hand je gospelem oslavujícím Ježíše Krista a doporučuje se oddat jeho lásce a svaté Bibli. Napsal ji Gene MacLellan, skladatel a zpěvák, jehož písničky nazpívali např. Elvis Presley, Joan Baez nebo Bing Crosby. Put Your Hand In The Hand si jako první vybrala kanadská zpěvačka Anne Murray, ale více věřila skladbě It Takes Time, kterou zvolila na A stranu singlu. Přesto se v jejím podání dostala do amerického country žebříčku na 67. místo. To už ale žebříčky se stejným hitem bourala právě kapela Ocean.

Ocean Put Your Hand In The Hand
vydali jako svůj úplně první singl a pojmenovali po něm i první album. Singl se prodával skvěle, vyskočil na druhé místo i amerického Billboardu, zatímco paradoxně v domovské Kanadě „pouze“ na 10. místo. Nakonec se stal jedním z nejúspěšnějších hitů roku 1971 a vynesl Ocean i zlatou desku. Jaký lepší start si kapela mohla přát!

Díky velkému úspěchu hit nazpívalo i mnoho dalších umělců, např. Elvis Presley (na LP Elvis Now), Frankie Laine, Joan Baez, Les Humphries Singers (v němčině) nebo countryové hvězdy Lynn Anderson a Loretta Lynn.

Kapela Ocean vydala ještě několik hitů (úspěch měla zejména One More Chance), ale po necelých pěti letech se rozpadla. Autor písně Gene MacLellan spáchal sebevraždu oběšením v roce 1995 a byl posmrtně uveden do kanadské Countryové síně slávy. Jeho dcera Catherine je rovněž velmi úspěšnou folkovou zpěvačkou.