Skip to content

Spojí Beach Boys síly?

Letos si bude kapela Beach Boys připomínat šedesát let od vydání svého prvního singlu s písní Surfin‘. Kytarista Al Jardin se proto rozpovídal o jejich plánech a ve hře je televizní speciál a možná i malé – ovšem světové – turné.
„Nebylo by to žádné velké turné,“ říká Jardin, „deset, možná dvacet měst napříč světem. Kdo ví, možná budeme mít štěstí, chytneme chuť a znovu oživíme všechny ty skvělé písničky.“ Nejistota se asi týká především Brian Wilsona, jehož názor zatím není jasný a podle jehož manažerky mu zbytek hudebníků zatím ani nepředložil jasnější návrh. A samozřejmě není jisté, zda letos vůbec turné bude možné kvůli pandemii.
Skupina aktuálně funguje ve dvou variantách, hlavní značku Beach Boys vede zpěvák Mike Love, který má k ruce dlouholetého člena kapely, multiinstrumentalistu a zpěváka Bruce Johnstona. Vedle toho existuje samostatná kapela hlavního „mozku“ skupiny Briana Wilsona (jemuž na koncertech vypomáhá rovněž dlouholetý člen kapely, citovaný Al Jardin). Obě formace se naposledy spojily v roce 2012, kdy hudebníci posíleni ještě o původního zpěváka a kytaristu Davida Markse vyjeli na turné a natočili také nové (zatím poslední) album That’s Why God Made the Radio, které zabodovalo na #3 místě amerického Billboardu.