Skip to content

Jim Morrison napsal první píseň s otcem

Anne Morrison Chewning, sestra Jima MorrisonaDoors, prozradila, že jejich otec, ačkoliv byl sám nadaný hudebník, špatně nesl Jimovu rock and rollovou kariéru, a hlavně jeho časté veřejné výstřelky a problémy s policií. Dokonce kvůli nim podal rezignaci, protože bydleli na vojenské základně.

George Stephen Morrison byl příkladný profesionální voják, prošel druhou světovou válkou i konflikty ve Vietnamu a Koreji. Sloužil v námořnictvu, kde získal mnoho poct a k americkému námořnictvu měl nebývalou úctu. Když bylo synovo často skandální chování tématem mnoha mediálních článků, nesl to tak špatně, že raději nabídl rezignaci, aby nepošpinil jméno námořnictva. Jeho nadřízení ji však nepřijali a Morrison sloužil takřka čtyřicet let až do roku 1975.

Anne konstatovala, že spory ohledně Jimova chování byly v rodině na denním pořádku. Jejich matka kupříkladu jednou Jima odmítla pustit do domu, pokud se neostříhá. Tehdy to ještě později slavný zpěvák opravdu udělal. S otcem Jim dokonce složil jedny ze svých prvních písní, ale žánrově si v tomto směru nikdy neporozuměli. Přesto rodiče svého syna milovali a otec se kupříkladu až do své smrti staral o Morrisonův fanoušky často poničený hrob v Paříži.