Skip to content

Hudebníci se loučí s Charliem Wattsem

Ve věku 80 let zemřel Charlie Watts, bubeník skupiny Rolling Stones. Zesnul v londýnské nemocnici obklopen svou rodinou. Loučí se s ním celý rockový svět. Jeho spoluhráči na internet dali Charlieho fotografie, mnozí další připsali i několik slov.

„Bůh ochraňuj Charlieho Wattse, budeš nám chybět, chlape,“ loučí se na Twitteru Ringo Starr. Elton John jej nazval „nejlepším bubeníkem“, Paul Stanley z Kiss ho označil za „jednu z opravdových nadčasových ikon“. Kenney Jones ze Small Faces napsal, že „Charlie do hudby Stones vkládal swing, a to že byla jeho tajná ingredience“.

Lars Ulrich z Metallicy Wattsovi poděkoval za to, že „inspiroval každého rock’n’rollového bubeníka na této planetě“. Paul McCartney ve videu, které dal na sociální sítě, mluví o Charliem jako o „krásném člověku, kterého vždy miloval“ a rovněž dodal, že to byl „fantastický bubeník“. Dave Davies z Kinks napsal, že je stále z jeho odchodu v šoku a že to byl „skvělý chlap“. Robbie Robertson z Band si myslí, že jeho styl byl vždy „energický a jedinečný“ a že pomohl „stvořit zvuk rokenrolu“. Joan Baez Wattse básnicky nazvala „knížetem mezi zloději a skrz naskrz gentlemanem“.

Joan Jett: „Charlie Watts byl nejelegantnější a nejdůstojnější bubeník rock and rollu. Hrál přesně to, co bylo potřeba – nic víc – nic míň. Byl jedinečný…“

John Fogerty: „Poprvé jsem viděl Rolling Stones v roce 1966 v Bay Area a od té doby jsem jejich fanouškem. Charlie Watts byl jedním z nejlepších bubeníků a bude nám chybět. Odpočívej v pokoji, Charlie.“