Skip to content

Grass Roots – Let’s Live For Today

Psal se rok 1966, když anglická beatová skupina Rokes hledala své štěstí v Itálii. Aby šli štěstí více naproti, zpívali v italštině, zpravidla hity, které zrovna letěly světem. A měli s tím slušný ohlas, takže se brzy osmělili a začali skládat také svoje vlastní písně…tak začíná příběh písně Let’s Live For Today.

David Shapiro a Ivan Mogul z Rokes nakonec napsali i píseň Piangi Con Me (opět s italským textem). Vyšla na desce a měla úspěch – brzy stoupala nahoru v italském žebříčku. V Anglii si jí proto všiml vydavatel Dick James (který se staral i o písně Beatles) a rozhodl se vydat anglickou verzi. Anglická slova napsal jeho kolega z vydavatelství Michael Julien a písničky se ujala kapela Living Daylight. Vzápětí ji rychle nahráli také Rokes, nicméně ani jedna verze v Anglii ohlas neměla. Dostala se ale k šéfům americké firmy Dunhill Records, kteří rovněž zacítili hit a dohodili ji svým svěřencům Grass Roots. Ti už měli menší úspěchy s předešlými singly (Where Were You When I Needed You) a nahráli ji za pomoci kamaráda P. F. Sloana. Tentokrát už je ale čekal jejich první Top 10 hit.

Deska brzy dosáhla dvoumilionového prodeje, na kterém se podepsala i masivní popularita mezi americkými vojáky v době války ve Vietnamu. Jde o nejslavnější písničku repertoáru Grass Roots, i když hitů vydali ještě celou řadu. Jen je trochu hořkou příchutí fakt, že Doc Pomus, spoluautor tehdy sedm let starého hitu I Count The Tears od skupiny Drifters, prý uvažoval o žalobě, protože podobnost refrénu obou písní je více než zřejmá. Nakonec ale věc nechal být, protože nechtěl ztrácet čas soudy.

Let’s Live For Today
převzali i další umělci (Tempest, Lords Of The New Church, Slickee Boys nebo Dreamhouse) a zazněla také  v komediálním filmu Americká divočina.