Skip to content

Frank Sinatra a Nancy Sinatra – Somethin’ Stupid

Otec Frank Sinatra a dcera Nancy, oba zpěváci, oba veleúspěšní. Bylo jen otázkou času, kdy začnou zpívat také spolu, což nakonec udělali několikrát, my si připomeneme jejich duet Somethin’ Stupid (Něco hloupého).

A pak jsem všechno zkazil tím, že jsem řekl něco tak hloupého jako: Miluji tě
, zpívá Frank vyznání lásky v textu, který rozhodně není myšlený jako oslava otcovské lásky. Ostatně sama Nancy jednou s úsměvem řekla: „Je moc roztomilé, jak někteří lidé tu písničku považují přímo za incestní.

Duet původně zpívala jiná dvojice – Carson And Gaile na albu San Antonio Rose. Carson And Gaile byli manželé, přičemž C. Carson Parks skladbu také napsal. Díky tomu si jí všiml Sinatrův asistent a pustil ji Frankovi, jehož reakce prý byla lakonicky prostá: „Perfektní, pokud do toho půjde Nancy.“

Producent Lee Hazlewood, který sám s Nancy nazpíval dlouhou řadu duetů (Summer Wine nebo Jackson), vzpomínal: „Do kanceláře mi zavolal Frank Sinatra a povídá, že našel jednu písničku pro svoji dceru, ale že ona odmítá pracovat s jakýmkoliv jiným producentem než se mnou. Pustil mi demo Somethin’ Stupid a zeptal se, jestli se mi líbí. Odpověděl jsem, že to miluju, a jestli to nenazpívá s Nancy on, udělám to já. Tak řekl, že to udělají, a já ať zařídím studio.“

Původně měl kytaru hrát studiový kytarista (a později sám úspěšný sólista) Glen Campbell, ale Frankovi se tak líbila kytara na originální nahrávce, že ji chtěl nahrát k nerozeznání stejně. To se Campbellovi nedařilo, a tak Sinatra pozval kytaristu Ala Caseyho, který natáčel původní part u Carson And Gaile. Natáčení se také účastnil slavný studiový bubeník Hal Blaine. Singl poté bodoval na #1 v mnoha zemích, včetně Británie a USA.

Další rodinnou verzi Somethin’ Stupid nazpívali Ali Campbell (z kapely UB40) se svou dcerou Kibibi a opět se probojoval do britského žebříčku v roce 1995. V roce 2001 byl zpěvák Robbie Williams tak uchvácen výkonem herečky Nicole Kidman ve filmu Moulin Rouge, že ji kontaktoval s nabídkou, aby si zazpívali duet. Nicole souhlasila a shodli se na baladě Somethin’ Stupid. Vzápětí ji poslali opět na první místo žebříčku. Situace se opakovala, když zpěvák Michael Bublé ocenil pěvecký výkon herečky Reese Witherspoon ve filmu Walk The Line, kde hrála (i zpívala) roli zpěvačky June Carter. Nabídl ji spolupráci a výsledkem byla další předělávka Somethin’ Stupid na Bublého albu To Be Loved.