Skip to content

Fleetwood Mac pokračují. Pokračují?

Bubeník Mick Fleetwood vyvrátil spekulace novinářů a potvrdil, že skupina Fleetwood Mac je stále pevnou kapelou a rozhodně se nerozpadla. Její plány ale zůstávají nejasné, protože členové veškeré aktivity víceméně odepsali.

Spekulace o možném konci kapely nechtěně spustil sám Mick, když nedávno řekl, že by rád znovu spolupracoval s „vyhozeným“ kytaristou Lindsey Buckinghamem, s nímž odmítla nadále vystupovat či nahrávat zpěvačka kapely Stevie Nicks. Za Buckinghama kapela přijala dvojitou posilu, od roku 2018 jsou členy Mike Campbell (dříve Tom Petty and the Heartbreakers) a Neil Finn (Crowded House).

Další zpěvačka Christine McVie zase dříve naznačila, že eventuální turné blokuje opět především Stevie, sama se ale prý také na světovou šňůru už úplně necítí. Vzhledem k tomu, že Nicks, která byla v roce 2019 uvedena i jako sólistka do Rock and rollové síně slávy (kapela je tam již od roku 1998), dříve konstatovala, že žádné nové album Fleetwood Mac už pravděpodobně nebude, není příliš jasné, jak chce vlastně kapela dál působit.