Nejlepší písně historie

Prestižní hudební časopis Rolling Stone aktualizoval svůj přehled nejlepších písní historie. Nově do jeho čela postavil Arethu Franklin s hitem Respect. Změn je však více a pouze čtyři písně zůstaly v první desítce. Kupříkladu někdejší vůdce žebříčku Bob Dylan se odsunul na 4. místo a z první desítky vypadli Rolling Stones, John Lennon nebo Beach Boys, stejně jako jediný dosavadní zástupce klasického rock and rollu Chuck Berry.

Continue reading

Dion opět sezval luxusní kapelu

Americký zpěvák Dion, který se na přelomu 50. a 60. let proslavil hity jako A Teenager in Love, Runaround Sue nebo The Wanderer, natočil nové bluesové album. A pozval si na něj elitní hosty, jakými jsou Eric Clapton, Bruce Springsteen, Peter Frampton, Billy Gibbons nebo Mark Knopfler.

Continue reading

Zkouška Aerosmith vyjde na LP

Aerosmith potěší fanoušky a v rámci Record Store Day vydají album nazvané The Road Starts Hear. Budou se na něm skrývat skutečné perličky, a to zkouška kapely z roku 1971.

Continue reading

Yoko vyhlásila celosvětovou Imagine party

9. září to bude rovných padesát let od vydání alba Imagine od Johna Lennona s takřka kultovní titulní skladbou. Yoko Ono a její syn Sean nyní vyhlásili celosvětovou akci k uctění Johna a odkazu, který do této desky vložil.

Continue reading

Hudebníci se loučí s Charliem Wattsem

Ve věku 80 let zemřel Charlie Watts, bubeník skupiny Rolling Stones. Zesnul v londýnské nemocnici obklopen svou rodinou. Loučí se s ním celý rockový svět. Jeho spoluhráči na internet dali Charlieho fotografie, mnozí další připsali i několik slov.

Continue reading

Zemřel Don Everly

V sobotu 21. srpna zemřel let Don Everly. Spolu se svým bratrem Philem oba změnili tvář rock and rollu, a to zejména nezaměnitelnými harmonickými dvojhlasy. Jejich hraní na akustické kytary a pěvecký styl inspirovaly na přelomu 50. a 60. let tisíce následovníků včetně mnohých nejslavnějších skupin.

Continue reading

Srpnové novinky na deskách

Ačkoliv jsou letní měsíce tradičně slabší dobou pro marketing a tedy i pro vydávání hudebních novinek, dostane se na trh během srpna několik nových i reedičních desek, které by posluchači Oldies radia mohli ocenit. Jedná se o tituly od George Harrisona, Beach Boys, Chrissie Hynde nebo Briana Maye.

Continue reading