Skip to content

Charlie Watts nepojede na turné Rolling Stones

Legendární Rolling Stones sice znovu vypsali data amerického turné, které vloni přerušila pandemie, nicméně poprvé pojedou bez svého bubeníka. Charlie Watts se zotavuje ze zdravotních problémů a na šňůru za něj pojede náhradník.

Osmdesátiletý bubeník prodělal blíže nespecifikovaný lékařský zákrok (v roce 2004 mu byl diagnostikován nádor hrtanu), a není fit natolik, aby začal s kapelou zkoušet a následně vyrazil na turné. V oficiálním prohlášení Charlie napsal:

“Pro tentokrát jsem si to trochu špatně načasoval. Tvrdě pracuji na tom, abych se dostal do plné kondice, ale tentokrát jsem musel dát na radu odborníků a bude to chvíli trvat. Po všem tom utrpení fanoušků, které nám způsobil Covid, opravdu nechci, aby mnoho fanoušků RS, kteří už měli v rukou vstupenky na toto turné, bylo zklamáno dalším odkladem nebo zrušením. Požádal jsem proto svého velkého přítele Steva Jordana, aby mě zastoupil.”

Bubeník Steve Jordan (64) se prosadil jako člen kapel televizních show Davida Lettermana nebo Saturday Night Live, ale hrál i v několika regulérních skupinách (Eye Witness, The Verbs, John Mayer Trio). V minulosti často spolupracoval s Keithem Richardsem na jeho sólových projektech a s jeho kapelou X-Pensive Winos.

Steve Jordan s Keith Richards and The Xpensive Winos, Live In Boston 93