Skip to content

Beach Boys nabízí poklady z archivu

Nový box nahrávek slavné kalifornské skupiny se vrací do období, kdy sami hledali, jak navázat na úspěšnou dekádu 60. let. Jmenuje se Feel Flows a probírá se jejich prací z přelomu 60. a 70. let. Podtitul zní The Sunflower and Surf’s Up Sessions 1969–1971.

Zejména druhé jmenované album – Surf’s Up – znovu přivedlo Beach Boys mnoho fanoušků. Zpěvák Bruce Johnston sám říká, že toto období bylo pro kapelu vůbec nejlepší, protože dospěli, ale zároveň byli stále dost mladí na to, aby si užívali život kolem sebe. Časopis Rolling Stone obě alba přirovnal k Beatles: „Sunflower byl jejich albem Abbey Road, plným jasného vyzrálého optimismu, zatímco Surf’s Up bylo víc jako Let It Be, temnější a elegičtější…“

Box obsahuje jak obě remasterovaná alba, tak všemožné nevydané nahrávky nebo alternativní verze písní známých z původních desek. Vše vychází na pěti discích (135 písní) a je doplněno bookletem o 48 stranách, k němuž vzpomínkami přispěli všichni žijící členové Beach Boys, tedy Brian Wilson, Mike Love, Al Jardin a citovaný Bruce Johnston.