Skip to content

Aktuality

Dnes je Neděle 28. listopadu 2021. Co je nového v oldies světě?

Julian Lennon řekl, že shlédnutí nového dokumentu Get Back od Petera Jacksona oživilo jeho city k otci

Ve věku 70 let zemřel Sideman Billy, dlouholetý člen koncertní sestavy Beach Boys

S posvěcením rodiny Davida Bowieho začaly přípravy filmu o životě slavného zpěváka

19. listopadu vyšlo patnácté sólové album Stinga nazvané The Bridge

Robert Plant s Alison Krauss vyrazí příští rok na světové turné s novým albem Raise the Roof

Zemřel Graeme Edge z Moody Blues
Lukáš Berný
Ve věku osmdesáti let zemřel zakládající člen kapely Moody Blues, Graeme Edge. Vedle hraní na bicí a perkuse rovněž skládal svébytnou poezii, která tvořila nedílnou součást nejslavnějších desek kapely. Edge byl také jediný člen Moody Blues, který hrál ve všech sestavách této rockové legendy.
Bob Dylan přestal hrát “hity”
Lukáš Berný
Nobelista Bob Dylan se vrátil na pódia v rámci svého „Nekonečného turné“ (Never Ending Tour), jak označuje své koncertní šňůry již od konce 80. let. Nyní po delší době zásadně proměnil seznam písní, které hraje, a výrazně se zaměřil na své zatím poslední studiové album.
Nový dokument o Brianu Wilsonovi
Lukáš Berný
Long Promised Road (Dlouhá zaslíbená cesta) je název nového dokumentu o hudebníkovi Brianu Wilsonovi, který byl tvůrčím mozkem skupiny Beach Boys. Ke snímku, který půjde před Vánoci i do amerických kin, byl právě zveřejněn nový trailer a hovoří v něm i světové hvězdy.
Koncert Chucka Berryho
Lukáš Berný
Jednomu z dnes již nesmrtelných rock and rollových králů vyjde nové album. Producenti probrali archivy a uvedou na trh koncertní desku Chucka Berryho nazvanou Live From Blueberry Hill. Těšit se na ni můžeme letos o Vánocích.
Lennon & McCartney kdysi napsali divadelní hru
Lukáš Berný
Paul McCartney uvedl, že nedávno znovuobjevil rozhlasovou jednoaktovku, kterou před mnoha lety společně napsali s Johnem Lennonem. Více o ní prozradí v nadcházejícím rozhovoru pro BBC, který bude vysílán 23. října 2021.
Elton John a Stevie Wonder spojili síly
Lukáš Berný
Finish Line, tak se jmenuje nový singl, který spolu natočili dva legendární hudebníci (a dlouholetí kamarádi): Elton John a Stevie Wonder. Písnička primárně vznikla pro nové Eltonovo album duetů nazvané The Lockdown Sessions.
Rolling Stones mají nový videoklip
Lukáš Berný
Stones posílají fanouškům ke čtyřicátému výročí od prvního vydání desky. Je věnovaný zesnulému bubeníkovi kapely Charliemu Wattsovi.
Nejlepší písně historie
Lukáš Berný
Prestižní hudební časopis Rolling Stone aktualizoval svůj přehled nejlepších písní historie. Nově do jeho čela postavil Arethu Franklin s hitem Respect. Změn je však více a pouze čtyři písně zůstaly v první desítce. Kupříkladu někdejší vůdce žebříčku Bob Dylan se odsunul na 4. místo a z první desítky vypadli Rolling Stones, John Lennon nebo Beach Boys, stejně jako jediný dosavadní zástupce klasického rock and rollu Chuck Berry.
Dion opět sezval luxusní kapelu
Lukáš Berný
Americký zpěvák Dion, který se na přelomu 50. a 60. let proslavil hity jako A Teenager in Love, Runaround Sue nebo The Wanderer, natočil nové bluesové album. A pozval si na něj elitní hosty, jakými jsou Eric Clapton, Bruce Springsteen, Peter Frampton, Billy Gibbons nebo Mark Knopfler.