Skip to content

Aktuality

Dnes je Pátek 24. září 2021. Co je nového v oldies světě?

Paul McCartney se podělil o příběh, který inspiroval postavu doktora v textu Rocky Raccoon

Don McLean říká, že počítače současným hudebním skladatelům vymyly mozek

Elton John nabídl první singl z chystaného alba The Lockdown Sessions, je to skladba After All natočená ve spolupráci s Charliem Puthem

Rolling Stones pustili na internet klip skladby Living in the Heart of Love z nové reedice alba Tattoo You

Pretenders potěší fanoušky rozšířenými edicemi svých prvních dvou alb

Rolling Stones mají nový videoklip
Lukáš Berný
Stones posílají fanouškům ke čtyřicátému výročí od prvního vydání desky. Je věnovaný zesnulému bubeníkovi kapely Charliemu Wattsovi.
Nejlepší písně historie
Lukáš Berný
Prestižní hudební časopis Rolling Stone aktualizoval svůj přehled nejlepších písní historie. Nově do jeho čela postavil Arethu Franklin s hitem Respect. Změn je však více a pouze čtyři písně zůstaly v první desítce. Kupříkladu někdejší vůdce žebříčku Bob Dylan se odsunul na 4. místo a z první desítky vypadli Rolling Stones, John Lennon nebo Beach Boys, stejně jako jediný dosavadní zástupce klasického rock and rollu Chuck Berry.
Dion opět sezval luxusní kapelu
Lukáš Berný
Americký zpěvák Dion, který se na přelomu 50. a 60. let proslavil hity jako A Teenager in Love, Runaround Sue nebo The Wanderer, natočil nové bluesové album. A pozval si na něj elitní hosty, jakými jsou Eric Clapton, Bruce Springsteen, Peter Frampton, Billy Gibbons nebo Mark Knopfler.
Zkouška Aerosmith vyjde na LP
Lukáš Berný
Aerosmith potěší fanoušky a v rámci Record Store Day vydají album nazvané The Road Starts Hear. Budou se na něm skrývat skutečné perličky, a to zkouška kapely z roku 1971.
Phil Collins nemůže bubnovat
Lukáš Berný
Slavný zpěvák a bubeník skupiny Genesis Phil Collins v ranním vysílání na BBC prozradil, že mu dlouhodobé zdravotní problémy nadobro znemožnily usednout za bicí.
Yoko vyhlásila celosvětovou Imagine party
Lukáš Berný
9. září to bude rovných padesát let od vydání alba Imagine od Johna Lennona s takřka kultovní titulní skladbou. Yoko Ono a její syn Sean nyní vyhlásili celosvětovou akci k uctění Johna a odkazu, který do této desky vložil.
Hudebníci se loučí s Charliem Wattsem
Lukáš Berný
Ve věku 80 let zemřel Charlie Watts, bubeník skupiny Rolling Stones. Zesnul v londýnské nemocnici obklopen svou rodinou. Loučí se s ním celý rockový svět. Jeho spoluhráči na internet dali Charlieho fotografie, mnozí další připsali i několik slov.
Zemřel Don Everly
Lukáš Berný
V sobotu 21. srpna zemřel let Don Everly. Spolu se svým bratrem Philem oba změnili tvář rock and rollu, a to zejména nezaměnitelnými harmonickými dvojhlasy. Jejich hraní na akustické kytary a pěvecký styl inspirovaly na přelomu 50. a 60. let tisíce následovníků včetně mnohých nejslavnějších skupin.
Stevena Tylera málem vyhodili z Aerosmith
Lukáš Berný
Joe Perry, kytarista skupiny Aerosmith, v nedávném rozhovoru prozradil, že nechybělo mnoho a zpěvák kapely Steven Tyler dostal vyhazov. Spoluhráči dokonce už měli vyhlédnutou i náhradu – Sammyho Hagara.