Skip to content
Led Zeppelin
D`yer Mak`er

Právě teď ON-AIR

Ranní vysílání
 a Kuba Alexa
Ranní vysílání
 a Kuba Alexa
Led Zeppelin
D`yer Mak`er

Aktuality

Dnes je Pátek 5. března 2021. Co je nového v oldies světě?

Van Morrison vydá dvě nová alba
Lukáš Berný
Neuvěřitelně aktivní hudebník Van Morrison oznámil, že vydá dvě nová autorská alba. První pojmenované Latest Record Project: Volume 1 vyjde 7. května. A Morrison materiálem skutečně nešetří – album bude hned 2CD.
Členové Fleetwood Mac se usmiřují
Lukáš Berný
Jsou to tři roky, co byl za vyhrocených okolností kytarista Lindsey Buckingham doslova vyhozen z kapely Fleetwood Mac. Zpěvačka Stevie Nicks tehdy dala jasné ultimátum, buď půjde Lindsey nebo ona. A kapela si vybrala ji, přičemž vzala dvě nové posily: Mikea Campbella (z Pettyho Heartbreakers) a Neila Finna (z Crowded House). Dnes se vody konečně uklidňují.
Bude nové album The Who?
Lukáš Berný
Před několika dny proběhla médii zpráva, že Pete Townshend už má v hlavě písničky na novou desku skupiny The Who. Překvapivá sprcha ovšem přišla z rozhovoru se zpěvákem Rogerem Daltreym. Točit nové album? Proč? Nikdo to nezaplatí…
Ann Wilson v bluesovém duchu
Lukáš Berný
Ann Wilson, polovina sesterského dua ze skupiny Heart, nabídla další ukázku z chystaného sólového alba. To se sice bude jmenovat Tender Heart (Něžné srdce), ale žádnou romantiku nečekejte, nahrávka The Hammer (Kladivo) je syrový blues rock.
Paul McCartney napsal knihu
Lukáš Berný
John Lennon psal své bizarní povídky, George Harrison autobiografii, Ringo Starr publikoval knihu fotografií nebo pohlednic. Nyní knížku ze svého života nabídne také Paul McCartney. Bude se jmenovat The Lyrics: 1956 to the Present, tedy Texty písní: od roku 1956 do současnosti.
Lynyrd Skynyrd vydají koncert z archivu
Lukáš Berný
Legenda tzv. „jižanského rocku“ skupina Lynyrd Skynyrd má pro své fanoušky nový dárek v podobě koncertního záznamu z roku 1976, tedy ze zlaté éry skupiny ještě před tragickou leteckou havárií, při níž zahynuli Ronnie Van Zant nebo Steve Gaines.
Young vydá svůj první nasnímaný koncert
Lukáš Berný
Kanadský hudebník Neil Young vydává v rámci série svých archivních pokladů novou desku nazvanou Young Shakespeare. Jedná se o záznam koncertu, který proběhl 22. ledna roku 1971 v Shakespeare Theater ve Stratford v Connecticutu. Mimo jiné je zajímavý tím, že se jedná o vůbec první Neilův koncert, který snímaly kamery.
Kdo vstoupí do Síně slávy 2021?
Lukáš Berný
Rock and rollová Síň slávy zveřejnila každoroční seznam šestnácti hudebníků, ze kterých budou vyvolení uvedeni do jejich řad (pravděpodobně opět virtuálně). Mezi „šestnáctkou“ tradičně nechybí hvězdná jména, tentokrát s rekordním počtem příslušnic krásnější poloviny lidstva.
Rozpadli se Golden Earring
Lukáš Berný
Legenda holandské rockové scény, skupina Golden Earring, která se proslavila v celosvětovém měřítku, se po šesti dekádách na scéně rozpadla. Důvodem je nemoc kytaristy George Kooymanse.