Skip to content

Aktuality

Dnes je Pondělí 10. května 2021. Co je nového v oldies světě?

Ve věku 88 lez odešla rock and rollová legenda Lloyd Price, zpěvák nadčasových hitů jako Lawdy Miss Clawdy, Stagger Lee nebo Personality

Styx zveřejnili nový singl v podobě písně Crash of the Crown (z chystaného stejnojmenného alba)

Sally Wood, manželka Ronnieho Wooda z Rolling Stones, řekla novinářům, že její muž bojuje s rakovinou neuvěřitelně statečně

Elton John prozradil, že nesnáší svůj vlastní hit Crocodile Rock a nejraději by ho už nikdy nehrál

Lindsey Buckingham, bývalý kytarista Fleetwood Mac, řekl, že ačkoliv se zpěvačkou Stevie Nicks prožili i romantický vztah, nikdy si nebyli skutečně blízcí

Rockové hvězdy natočily LP Pink Floyd
Lukáš Berný
Neobvykle silná sestava slavných hudebníků nabídne klasiku Pink Floyd – kompletně celé album Wish You Were Here v nové úpravě. Postarali se o něj hudební mistři jako Rick Wakeman (Yes), Ian Paice (Deep Purple), Rod Argent (Zombies, Argent), Joe Satriani, Steve Hackett (Genesis), Patrick Moraz (Yes, Moody Blues), Geoff Downes (Buggles, Asia) nebo Mel Collins (King Crimson).
Elvisova hudba léčí
Lukáš Berný
Hudba Elvise Presleyho má ozdravné účinky, je to potvrzené z ověřeného zdroje, protože to tvrdí samotný Paul McCartney, který tuto „léčebnou kůru“ vyzkoušel na vlastní kůži.
Žlutá ponorka jako gramofon
Lukáš Berný
Record Store Day, který letos připadá na 12. června, nabídne speciální limitovanou edici gramofonů vyrobených v grafické úpravě slavného animovaného filmu Beatles – Žlutá ponorka (Yellow Submarine).
Suzi píše scénář
Lukáš Berný
Suzi Quatro je spisovatelka. Tvůrčí přetlak musí ven a v době, kdy slavná zpěvačka a baskytaristka nemůže koncertovat, zaměřila veškerou tvůrčí činnost na psaní. Chystá román i scénář.
Fleetwood Mac pokračují. Pokračují?
Lukáš Berný
Bubeník Mick Fleetwood vyvrátil spekulace novinářů a potvrdil, že skupina Fleetwood Mac je stále pevnou kapelou a rozhodně se nerozpadla. Její plány ale zůstávají nejasné, protože členové veškeré aktivity víceméně odepsali.
Vyjde nové album Davida Bowieho
Lukáš Berný
The Width of a Circle, tak se jmenuje nové album, které potěší fanoušky Davida Bowieho. Bude obsahovat převážně dosud oficiálně nevydané nahrávky pořízené v roce 1970. Na trhu se objeví 28. května.
Lennon zkouší Give Peace a Chance
Lukáš Berný
V rámci reklamy na chystaný CD box s albem Johna Lennona Plastic Ono Band byl zveřejněn dosud neznámý videoklip s Johnovou hotelovou zkouškou jeho mírového hitu Give Peace a Chance.
Nejoblíbenější písně Iana Gillana
Lukáš Berný
Zpěvák Ian Gillan, dlouholetá opora rockové legendy Deep Purple, prozradil svých pět nejoblíbenějších písniček, možná vás překvapí, co jeden z „rockových bohů“ rád poslouchá.
David Gilmour a Albatross
Lukáš Berný
25. února 2020 proběhl koncert k poctě zesnulého kytaristy Petera Greena nejvíce spojovaného s ranou formací Fleetwood Mac. Show se zúčastnilo mnoho hvězd a nyní si z ní můžete poslechnout slavnou píseň Albatross s kytarovým sólem Davida Gilmoura (z Pink Floyd).