Skip to content

Aktuality

Dnes je Čtvrtek 17. června 2021. Co je nového v oldies světě?

Liverpool bude v roce 2022 hostit světový sjezd fanoušků Davida Bowieho

The Beatles Miscellany and Atlas, tak se jmenuje nová encyklopedie Beatles, která jejich historii vidí čísly, grafy a mapami

18. července se Bob Dylan chystá online vysílat intimní koncertní show nazvanou Shadow Kingdom

Diana Ross po patnácti letech ohlásila vydání nového alba, bude se jmenovat Thank You a vyjde na podzim

Pro biografický film o Arethě Franklin napsala Carole King novou píseň Here I Am

Eric Clapton a Van Morrison opět spolu
Lukáš Berný
Vloni v listopadu poslali Eric Clapton a Van Morrison do světa anti-karanténní píseň Stand and Deliver a se zlou se potázali. Ne snad hudebními nápady, ale poselstvím písně. Nyní spolu oba muzikanti natáčeli znovu, ovšem tentokrát nabízejí píseň ve zcela nekonfliktním duchu – poctu rock and rollovým králům nazvanou The Rebels.
Album George Harrisona vyjde i s trpaslíčky
Lukáš Berný
All Things Must Pass, nejslavnější album George Harrisona, kterým naplno odstartoval sólovou kariéru v roce 1970, vyjde k 50. výročí znovu v luxusní reedici. A to i s malými trpaslíčky.
Jim Morrison napsal první píseň s otcem
Lukáš Berný
Anne Morrison Chewning, sestra Jima Morrisona z Doors, prozradila, že jejich otec, ačkoliv byl sám nadaný hudebník, špatně nesl Jimovu rock and rollovou kariéru, a hlavně jeho časté veřejné výstřelky a problémy s policií. Dokonce kvůli nim podal rezignaci, protože bydleli na vojenské základně.
Beach Boys nabízí poklady z archivu
Lukáš Berný
Nový box nahrávek slavné kalifornské skupiny se vrací do období, kdy sami hledali, jak navázat na úspěšnou dekádu 60. let. Jmenuje se Feel Flows a probírá se jejich prací z přelomu 60. a 70. let. Podtitul zní The Sunflower and Surf’s Up Sessions 1969–1971.
Zemřel B. J. Thomas
Lukáš Berný
Ve věku 78 let podlehl rakovině plic americký zpěvák B. J. Thomas. Celosvětovou slávu mu přinesla písnička Raindrops Keep Fallin' on My Head, kterou nazpíval pro western Butch Cassidy a Sundance Kid.
Proč už možná nezahrají CSN&Y
Lukáš Berný
Graham Nash a Neil Young nezávisle na sobě potvrdili, že „superskupinu“ Crosby, Stills, Nash & Young asi jen tak neoživí kvůli dusnu, které panuje mezi nimi na jedné straně a Davidem Crosbym na straně druhé.
Vzniká nový film o Cher
Lukáš Berný
Kinematografie bude obohacená o další hudební film, který si tentokrát bere na mušku zpěvačku a herečku Cher. Na scénáři dokonce pracuje oscarový tvůrce Eric Roth (Zrodila se hvězda, Forrest Gump). Sama Cher o tom informovala na svém Twitteru.
Poklady Davida Bowieho
Lukáš Berný
28. května vyjde další archivní album zesnulého Davida Bowieho. Ponese název The Width of a Circle a obsahovat bude dosud nevydané koncertní i studiové nahrávky všemožného původu.
Fotbalová novinka a U2
Lukáš Berný
Bono, The Edge a holandský hudebník Martin Garrix přicházejí s novou skladbou We Are the People, která je primárně určená pro Mistrovství Evropy ve fotbale. Vytahují ji vlastně z šuplíku, měla zaznít už na loňském šampionátu.