Skip to content

Aktuality

Dnes je Neděle 11. dubna 2021. Co je nového v oldies světě?

Firma Rhino Records vydává čtyři reediční alba Joni Mitchell pod titulem The Reprise Albums (1968-1971)

Roger Waters zveřejnil nová data posunutého amerického turné This Is Not a Drill

Rod Stewart umí dárkem zaujmout – své ženě Penny koupil k padesátinám loď

Tom Jones vydá v červenci nové album Surrounded By Time, chystá také jednorázový koncert v Londýně (27. 7. 2021)

Rozšířená verze alba Face Dances (1981) od The Who vyjde k vlastním čtyřicátinám v reedici

David Gilmour a Albatross
Lukáš Berný
25. února 2020 proběhl koncert k poctě zesnulého kytaristy Petera Greena nejvíce spojovaného s ranou formací Fleetwood Mac. Show se zúčastnilo mnoho hvězd a nyní si z ní můžete poslechnout slavnou píseň Albatross s kytarovým sólem Davida Gilmoura (z Pink Floyd).
Kdo Tygrovi radil lépe, Elvis nebo Frank?
Lukáš Berný
Sir Tom Jones je stálicí, která se dokázala na hudebním poli prosadit v každé dekádě počínaje šedesátými léty. Jako každý hudebník čas od času narazil na hranice žánrů a řešil, kam jej fanoušci pustí. Radili mu v tom i Elvis Presley nebo Frank Sinatra. Jen každý naprosto opačně...
Ikonická Elvisova kytara jde do aukce
Lukáš Berný
V roce 1968 se Elvis rozhodl zcela omezit natáčení podprůměrných filmů a plně se soustředit na muziku. Natočil proto comebackový televizní speciál, ve kterém se vracel k rock and rollu a nabídl i silnou novou muziku. Do aukce jde nyní kytara právě z této show.
Novinky Kinks stále v nedohlednu
Lukáš Berný
Už mnoho let slibují bratři Ray a Dave Daviesovi, že pro fanoušky skupiny Kinks budou mít nové písně. Nedávno začala situace vypadat skutečně slibně, když oba shodně potvrdili, že už na něčem začali pracovat ve studiu. Hovořilo se i o návratu bubeníka Micka Avoryho...
Nová píseň Vana Morrisona
Lukáš Berný
Slavný irský zpěvák Van Morrison chystá vydání nového dvojalba nazvaného Latest Record Project: Volume 1 a nyní z něj zveřejnil další ochutnávku. Skladbu jednoduše nazvanou Only a Song (Jenom píseň).
Sting nepřímo vyloučil další reunion Police
Lukáš Berný
V roce 2017 vyrazila skupina Police po 19 letech na nové turné, a to v původní sestavě, tedy trio Sting, Andy Summers a Stewart Copeland. Vše se zdálo v nejlepším pořádku, jenomže Sting prý už něco podobného nechce zažít...
Vyjde další Bootleg Boba Dylana
Lukáš Berný
Již šestnáctý díl albové řady Bootleg Series chystá Bob Dylan. Jedná se o edici, která se bez chronologické struktury vrací do Dylanovy minulosti a zpravidla představuje nějaké album (či alba) v širším záběru včetně mnoha dosud nevydaných písní. Tentokrát míří na období nahrávání alba Infidels.
Jon Bon Jovi už nechce stadiony
Lukáš Berný
Frontman skupiny Bon Jovi řekl, že by se rád vrátil zase na turné a s kapelou, ale jednu věc by rád změnil – už nechce hrát mamutí koncerty na stadionech, raději by vystupoval na menších místech, kde lze lépe komunikovat s publikem.
Madness mají TV show
Lukáš Berný
Britská poprocková legenda, skupina Madness, chystá vlastní televizní program na kanále BT TV, začínat bude 1. května. Celkem nabídnou tři díly seriálu, kde se projdou vlastní historií. Graham 'Suggs' McPherson v té souvislosti dodal, že jej nikdo nenapadlo, že skupina založená roku 1976, vydrží tak dlouho.