Skip to content

Aktuality

Dnes je Úterý 3. srpna 2021. Co je nového v oldies světě?

Režisér Bernard MacMahon natáčí nový dokument s názvem Becoming Led Zeppelin

David Crosby právě vydal sólovku For Free a už má prý v hlavě materiál na další dvě desky

Dolly Parton investovala příjmy z hitu I Will Always Love You do koupě obchodního domu v jejím rodném městě Nashville

Billy Gibbons prozradil, že zesnulý Dusty Hill ze ZZ Top v poslední době trpěl mnoha zdravotními problémy, např. vykloubeným ramenem, zlomeninou kyčle a vředy

Robert Plant prozradil, která píseň mu pěvecky dělala dosud největší potíže – Polly Come Home z alba Raising Sand (jež natočil se zpěvačkou Alison Krauss)

Ronnie Wood nabídne další „tribute album“
Lukáš Berný
V roce 2019 vydal Ronnie Wood (Rolling Stones) se svou koncertní kapelou desku nazvanou Mad Lad, která byla poctou Chucku Berrymu. Nyní nachystal pokračování, druhý díl trilogie, poctu bluesmanovi Jimmymu Reedovi.
Paul McCartney omládl
Lukáš Berný
Na druhou verzi alba McCartney III (s podtitulem Imagined) si Paul pozval několik mladých muzikantů, včetně hudebníka Becka, kteří jeho písním vtiskli současnou atmosféru. Díky tomu vznikl nápad natočit také nový klip skladby Find My Way s „mladým“ Paulem.
Nové album Jethro Tull
Lukáš Berný
Po takřka dvou dekádách připravila skupina Jethro Tull zbrusu nové autorské album. Může za to nová nahrávací smlouvu a zlepšený zdravotní stav dosavadního leadera kapely Iana Andersona. Album se bude jmenovat The Zealot Gene.
Splašky zaplavily dům Briana Maye
Lukáš Berný
Brian May ze skupiny Queen je dle svých slov zničený, protože jeho dům v Kensingtonu vyplavila ucpaná kanalizace. Za oběť jí padly stovky relikvií z celého Brianova života, které uložil právě do sklepa svého domu.
Cliff Richard oslaví jubileum v kinech
Lukáš Berný
Legenda britského rock and rollu, sir Cliff Richard vloni oslavil životní jubileum – osmdesát let. Chystal se na turné, které ale zastavila pandemie a Cliff to chce nyní fanouškům vynahradit. Začne sérií londýnských show a živým vystoupením v kinech...
Zemřel zpěvák John Lawton
Lukáš Berný
Ve věku 74 let zemřel zpěvák John Lawton, kterého nejvíc proslavilo členství v rockové skupině Uriah Heep. Smutnou zprávu světu sdělila právě jeho někdejší domovská skupina, která ji uveřejnila na sociálních sítích.
Staronové album Toma Pettyho
Lukáš Berný
Pod názvem Angel Dream znovu vychází deska Toma Pettyho, která vznikla jako soundtrack k filmu She’s The One v roce 1996. Kolekce písní dostala nový název, nový obal, remixované a remasterované verze skladeb, plus několik dosud nevydaných. Na trh přichází k 25. výročí prvního vydání.
David Crosby nebude moci hrát na kytaru
Lukáš Berný

Kytarista a zpěvák David Crosby, někdejší člen Byrds nebo Crosby, Stills, Nash & Young, prozradil v rozhlasovém rozhovoru, že už nebude dál schopen hrát na kytaru. Důvodem je nemoc šlach.

„Je zřejmé, že jsem na konci života a je to velmi zvláštní pocit,“ řekl David v rozhovoru s Howardem Sternem. „Přišel jsem na to, že nezáleží na tom, kolik času zbývá. Můžou to být dva týdny nebo třeba deset let. Jde o to, jak ten zbývající čas využijete. A tak se snažím využít ho nejlíp, jak to jen jde.“

Šest hodin Beatles v novém dokumentu
Lukáš Berný
Tři roky strávil režisér Peter Jackson (Pán prstenů, Hobit, King Kong) probíráním a stříháním hodin materiálů natočených původně pro film Beatles nazvaný Let It Be. Nyní práce finišují a Jackson nešetří – nabídne hned tři dvouhodinové epizody.