Zemřela Jackie Trent

 • Kategorie: Články

  Po dlouhé nemoci zemřela na španělském ostrově Menorca britská zpěvačka a skladatelka Jackie Trent. Bylo jí 74 let. Spolu s bývalým manželem Tonym Hatchem spolupracovala s řadou významných hudebních osobností.

  Jackie Trent zpívala už od dětských let, první výrazný úspěch se ale dostavil v roce 1965 s hitem Where Are You Now (My Love). Podílela se na něm i autorsky a poprvé právě s Tonym Hatchem, který v té době skládal písně pro Petulu Clark (např. Downtown). Pracovní vztah Jackie Trent a Tonyho Hatche přerostl v milostný a dvojice ho „otiskla“ do skladby  I Couldn’t Live Without Your Love. Tu v roce 1966 nazpívala Petula Clark. Později svůj vztah Tony Hatch a Jackie Trent přiznali veřejně a v roce 1967 se vzali. Rozvedli se v roce 2002.

  Společně napsali více než 400 songů. Mezi jejich „klienty“ patřili kromě výše uvedené Petuly Clark i Frank Sinatra, Dean Martin, Vikki Carr nebo třeba Jack Jones. Zároveň jsou autory ústřední melodie populárního australského seriálu Sousedé, ve kterém v minulosti hráli Jason Donovan, Kylie Minogue, Natlie Imbruglia a také Dagmar Bláhová: česká herečka, která do Austrálie emigrovala v roce 1980.

  V květnu by měl mít ve Velké Británii premiéru muzikál inspirovaný životem Jackie Trent.

  Zdroj: www.bbc.com


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...