Zemřel Raphael Ravenscroft, saxofonista ze slavné písně Baker Street

 • Kategorie: Články

  V nemocnici v britském Exeteru zemřel hudebník Raphael Ravenscroft. Zřejmě podlehl infarktu. Bylo mu 60 let. Doslova přes noc ho v roce 1978 proslavilo jeho saxofonové sólo ve skladbě Gerryho Raffertyho Baker Street.

  Raphael Ravenscroft údajně za nahrání svého partu obdržel šek na 27 liber, který mu ale nakonec stejně nebyl proplacen. Naproti tomu Gerry Raferty měl na tantiémech za Baker Street vydělat během jednoho roku 80 tisíc liber. To ale není důvod, proč Ravenscroft neměl píseň rád. „Jsem naštvaný, protože je to falešné,“ prozradil před třemi lety v jednom z rozhlasových rozhovorů. Více o skladbě Baker Street se dozvíte v článku Lukáše Berného.

  „Z jeho stylu hry bylo zřejmé, že do toho dával srdce a duši,“ řekla dcera Raphaela Ravenscrofta Scarlett, podle které bylo neuvěřitelné sledovat, kolik lidí hudba jejího otce inspirovala.

  Raphael Ravenscroft byl jedním z nejrespektovanějších saxofonistů hudebního průmyslu. Už v roce 1976 se podílel na debutovém albu Maxine Nightingale Right Back Where We Started From. Dále spolupracoval například s Marvinem Gayem, skupinami Abba a Pink Floyd, s Mikem Oldfieldem, Robertem Plantem, Chrisem Reou nebo s Bonnie Tyler. V nedávné době přizvali Raphaela Ravenscrofta ke spolupráci třeba velšská zpěvačka Duffy nebo francouzské duo Daft Punk.

  Zdroj: www.bbc.com

  Zdroj foto: www.exeterexpressandecho.co.uk


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...