Zemřel Gerry Goffin

 • Kategorie: ČlánkyNovinky

  Ve věku 75 let zemřel 19. června americký textař Gerry Goffin. Bylo mu 75 let. Goffin je spoluautorem několika hitů, které napsal s bývalou manželkou Carole King. Společně byli v roce 1987 uvedeni do Síně slávy skladatelů a o tři roky později do Rokenrolové síně slávy.

  Někdejší manželská dvojice je například podepsána pod skladbami Will You Love Me Tomorrow (Shireless), (You Make Me Feel Like) a Natural Woman (Aretha Franklin) nebo Up on the Roof (Drifters). S Michaelem Masserem složil Gerry Goffin píseň Saving All My Love for you, kterou původně zpívali Marilyn McCoo a Billy Davis, Jr. Větší úspěch s ní později zaznamenala Whitney Houston. Celkově se Gerry Goffin podílel na vzniku více než padesátky hitů, které se v amerických hitparádách dostaly do top 40.

  Manželství Gerryho Goffina a Carole King trvalo 9 let (od roku 1959 do roku 1968). Poznali se na Queens College v New Yorku a brali se velmi mladí: Carole bylo v den jejich svatby 17 a Gerrymu 20 let. „S Gerrym mě nadále spojují naše dvě dcery, čtyři vnoučata a naše písničky, které zasáhly miliony a miliony lidí. Stejně tak ve mně zůstává naše dlouholeté přátelství,“ napsala v prohlášení Carole King, pro kterou byl Goffin její první velkou láskou a jak přiznala, měl obrovský vliv na její život. Partnerské soužití této dvojice se stalo také námětem broadwayského muzikálu s názvem Beautiful: The Carole King Musical. Přestože Carole King uvedení muzikálu podporovala, dlouhé týdny se návštěvě představení vyhýbala. Obávala se bolestných vzpomínek.

  Z úspěšných skladeb Gerryho Goffina připomeňme ještě  Pleasant Valley Sunday (Monkees), Take Good Care of My Baby (Bobby Vee) a The Locomotion (Little Eva).

  Gerry Goffin zemřel přirozenou smrtí ve svém domě v Beverly Hills.

  Zdroj: www.theguardian.com


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...