ZÁMEK NA PRODEJ

  • Kategorie: ČlánkyNovinky

    Ve Francii je na prodej zámeček Hérouville, kde v 70. letech natáčely své slavné desky největší britské hudební hvězdy včetně Davida Bowieho, Eltona Johna, Iggyho Popa či kapel Uriah Heep, Bee Gees a Fleetwood Mac. Napsal o tom deník The Guardian. Sídlo z 18. století je ke koupi za 1,3 milionu eur (asi 33 milionů korun) a list připomíná, že nový vlastník si spolu s nemovitostí koupí i vzpomínky na zlatou éru rockové a popové hudby. Zámek z roku 1740 stojí asi 30 kilometrů severně od Paříže. Jeho novodobou slávu odstartoval francouzský hudebník a skladatel Michel Magne, který ho ve velmi zanedbaném stavu koupil roku 1962. Při rekonstrukci si v něm
    zřídil i soukromé nahrávací studio, které později začal pronajímat. V hudebním světě se velmi rychle roznesla zpráva o jeho kvalitě, muzikanti navíc mohli při nahrávání pobývat přímo na zámku, kde měli veškerý komfort.
    Studio v Hérouville si v 70. a 80. letech oblíbily ty největší hvězdy. „Na začátku se tam nahrávala jeho (Magneova) hudba. Šeptanda se ale rychle šířila, a když dobyla Paříž… přijel sem celý svět. Stal se z toho cíl pro ty nejvýznamnější kapely,“ vzpomínala pro deník Le Parisien druhá manželka tehdejšího vlastníka zámku.


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...