VYŠEL ŽIVOTOPIS PAULA SIMONA V ČEŠTINĚ

 • Kategorie: ČlánkyNovinky

  Nakladatelství Galén vydává knihu o jedné z největších osobností světové písničkářské scény Paulu Simonovi od Marca Eliota v překladu Michala Bystrova. Jde vůbec o první životopis této osobnosti v českém jazyce, který mimo jiné vysvětluje, proč patří Paulův vztah s Artem Garfunkelem k nejdelším, nejúspěšnějším, ale také nejkomplikovanějším partnerstvím v dějinách moderní hudby.
  Autor životopisných bestsellerů Marc Eliot v knize s prostým názvem Paul Simon nabízí vyčerpávající sondu do hudebního i soukromého světa tohoto všestranně nadaného umělce. Z Eliotovy biografie vyplývá, že syn maďarských přistěhovalců byl veden k hudbě už od útlého věku. Dozvíme se, jak se Paul seznámil se spolužákem Artem a zjistíme, že tradici rozpadů a návratů ti dva zahájili už dávno předtím, než si začali říkat Simon & Garfunkel.
  Eliot na základě obsáhlých rozhovorů s řadou Simonových přátel, kolegů a spolupracovníků popisuje, jak došlo k objevení dua v klubu Gerde’s Folk City, čím se Paul zabýval v Anglii, zatímco doma ve Státech trhala rekordy upravená nahrávka skladby The Sound Of Silence, a díky čemu se z této písně stal jeden z největších hitů Simona a Garfunkela.

  Autor podrobně vypráví, jakou zásadní roli Paul sehrál na festivalu v Monterey, proč dostala herecká dráha Arta Garfunkela přednost před natáčením a vydáním alba Bridge Over Troubled Water a do jaké míry tato poslední a nejdůležitější deska Simona a Garfunkela dokumentuje jejich dlouhé a neklidné přátelství. Kniha také přináší popis Simonova katastrofálním neúspěchu, když se v 90. letech pokusil dobýt Broadway s muzikálem The Capeman.

  Marc Eliot je autorem téměř dvaceti knih z oblasti popkultury. Jeho tituly se pravidelně objevují v žebříčku bestsellerů podle deníku New York Times. K nejúspěšnějším patří životopisy Cary Grant, Walt Disney: Hollywood’s Dark Prince a American Rebel: The Life Of Clint Eastwood. Velký ohlas zaznamenaly i hudební biografie Down Thunder Road: The Making Of Bruce Springsteen, To The Limit: The Untold Story Of The Eagles a životopis Phila Ochse Death Of A Rebel.


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...