Víkendové tipy

 • Kategorie: Víkendové tipy

  O víkendu  začíná jarní turistická sezona na železnici v Praze a Středočeském kraji. Po zimní přestávce vyjedou vlaky pro turisty a cyklisty. Své cestující si najdou také historické výletní vlaky. Na trať se vrátí legendární lokomotivy zvané bardotka na vlacích podél Sázavy, na Křivoklátsko nebo třeba na vlaku do Brd. Úplnou novinkou budou okružní jízdy parního vlaku s historickými vozy ze 40. a 50. let v západní části Prahy.

  Během víkendu můžete na výstavišti v pražských Letňanech navštívit šest samostatných veletrhů a výstav o bydlení, interiérovém designu nebo zahradní architektuře. Zajít tam je možné oba víkendové dny, vždy do  osmnácté hodiny.

  Pobavit se na nejrůznějších více či méně adrenalinových atrakcí můžete na Matějské pouti, už tradičně na pražském Výstavišti v Holešovicích. Nechybí pochopitelně  cukrová vata, perníková srdce a další pochutiny. Otevřeno je denně od 10 do 21  hodin.

  Rychlostopem z Aljašky do Buenos Aires! Tak na tuhle přednášku můžete dorazit do Kavárny dobrodruha na Prahu 3, v neděli od 18 hodin.  Přednášet své zážitky z cestu budou  Klára Kučerová s Emilem Pattou, kteří spolu pár měsíců před cestou vyhráli Mistrovství ČR v autostopu. Během svého putování mimo jiné projeli všechna podnebná pásma, potkali medvěda a bizona, viděli polární záři, za 23 hodin projeli 5 zemí Střední Ameriky.

   

   

   

   

   


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...