Víkendové tipy

 • Kategorie: Víkendové tipy

  Na nádvoří Náprstkova muzea na Betlémském náměstí se v sobotu od 12 do18 hodin bude konat další festival z cyklu Barevné nádvoří. Etnopiknik nabídne delikatesy z různých koutů světa. Kromě gastronomických specialit si návštěvníci budou moci vychutnat také ukázky mimoevropské hudby nebo tance, včetně orientálního, tahitského nebo bollywoodského. Vstup na festival je zdarma.

  Na Prahu z výšky se můžete přijít podívat na střechu Lucerny. Jsou tam nové modřínové palubky. V budoucnu se tam počítá i s komunitním centrem. Smyslem akce je totiž nastartovat v metropoli „střešní kulturu“. Tisíc metrů čtverečních tam bude otevřených do středy a do té doby se návštěvníci můžou kochat výhledem na Prahu.

  Zájemci se můžou v sobotu vydat do krytu Folimanka. 7. letošní prohlídka se koná do 15 hodin. Podzemní bunkr byl vybudován na přelomu 50. a 60. let minulého století v ulici Pod Karlovem. Má pancéřované dveře, vlastní studny a vlastní funkční elektrický agregát. Kryt je osvětlený, vytápěný a také okysličovaný takzvaným přetlakem. Vstup do krytu je volný.

  Na Letenské pláni vyrostlo opět po roce několik cirkusových stanů. Do Prahy dorazil festival nového cirkusu Letní Letná. Festival nabídne program pro děti, workshopy, dílny, debaty a potrvá do 3. září.

  Všichni milovníci čajů se sejdou na Vyšehradě na Starém purkrabství. V neděli až do deseti večer tam proběhne Čajomír Fest. Tedy největší čajovna pod širým nebem v Evropě. Můžete se těšit na den plný čajových degustací na už 9. festivalu čajového umění.

   

   

   

   


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...