Víkendové tipy

 • Kategorie: Víkendové tipy

  Smíchovská Náplavka zve v sobotu na Polívkování a Guláše. Návštěvníci se budou moci až do šesti večer zahřát bramboračkou, kulajdou, ale i mexickými chipotle, vietnamskou pho či marockou harirou. Vstupné je tradičně 50 korun.

  12. DAS FILMFEST je poslední dny v Praze. Oblíbený festival německy mluvených filmů potrvá ještě celý víkend. Návštěvníci mohli během festivalu zajít na 40 německých, rakouských a švýcarských snímků v Kině Lucerna nebo Atlas.

  Posluchače z Táborska zveme do Plané nad Lužnicí na Malé pivovary. V Plánské sokolovně v sobotu budou mít návštěvníci možnost ochutnat speciální piva mezi 16 hodinou a půlnocí. Představí se například minipivovar z Pacova nebo Chotovin.

  Pokud máte rádi víno, na sobotu je tu jasná volba. Festival francouzských vín Pavillon francais v pražském Pavilonu Grébovka. Kromě vína ochutnáte i francouzské delikatesy. Vstup na festival je zdarma. Na místě bude možnost degustace, zakoupení vína po skleničce nebo lahvích. Degustační náramek stojí 400 korun.

  V Mánesu je do 30. října přístupná výstava finského designu a architektury. Pořádá ji finské velvyslanectví u příležitosti letošních oslav stého výročí založení Finska. Česká veřejnost se tak může seznámit jak s proslulými díly, tak i s netradiční tvorbou a méně známými produkty finských designérů a architektů.

  Docela malý festival o autismu. Tak zní název kulturní akce, kterou k příležitosti výročí 10 let svého fungování pořádá v neděli nezisková organizace APLA Jižní Čechy. V rámci festivalu se můžou návštěvníci těšit na divadelní představení nebo projekci filmu Normální autistický film. Program najdete na stránkách www.aplajc.cz. Festival se koná ve Společenském centru Univerzita v Táboře od čtyř hodin odpoledne. Vstupné je dobrovolné a výtěžek poputuje na podporu rodin a dětí s autismem.

   

   

   

   

   


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...