Ringa Starra uvede do Rokenrolové síně slávy Paul McCartney

  • Kategorie: Články

    Lepšího „uvaděče“ si pro vstup do Rokenrolové síně slávy nemohl Ringo Starr přát. Slavného bubeníka doprovodí do elitního klubu jeho kolega ze skupiny Beatles Paul McCartney. Slavnostní ceremoniál proběhne 18. dubna v americkém Clevelandu.

    Ringo Starr v rozhovoru pro časopis Rolling Stone řekl, že ocenění vnímá jako uznání jeho práce. Čtyřiasedmdesátiletý hudebník byl posledním členem The Fab Four“, kterému pozvánka do Rokenrolové síně slávy chyběla. „Znamená to, že až teď jsme konečně všichni čtyři v Rokenrolové síni slávy, třebaže jsme byli největší popovou skupinou v zemi,“ dodal Ringo Starr. Do Rokenrolové síně slávy už byli Beatles uvedeni jako skupina.

    Během slavnostního ceremoniálu zazpívá Ringovy nahrávky Joe Walsh ze skupiny Eagles. Ten totiž zároveň působí v superskupině Ringo Starr & His All-Starr Band. Kromě Starra vstoupí letos do Rokenrolové síně slávy například i Joan Jett, Bill Withers a posmrtně Lou Reed, kterého uvede Patti Smith, bluesový kytarista Stevie Ray Vaughan, Paul Butterfield Blues Band nebo „5“ Royales.

    Zdroj: www.bbc.com


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...