Queen: Live at the Rainbow 74

 • Kategorie: Články

  Fanoušci skupiny Queen by si ve svém „Queen boxu“ měli udělat místo na novou desku této kapely. V září totiž vyjde dvojCD zachycující záznam dvou jejích koncertů z roku 1974.

  První CD obsahuje sedmnáct skladeb, které skupina Queen odehrála na konci března 1974 v londýnském divadle Rainbow. „Queeni“ tam vystupovali spolu s kapelou Mott the Hoople a odehráli celkem 17 skladeb ze své eponymní desky a z desky Queen II. Koncert byl vyprodaný – přihlížely mu 3000 návštěvníků.

  V listopadu toho samého roku – tedy roku 1974 – vydali Freddie Mercury, Brian May, John Deacon a Roger Taylor třetí desku s názvem Sheer Heart Attack. Opět ji podpořili koncertem v londýnském divadle Rainbow. A právě toto vystoupení najdou fanoušci na druhém CD. Součástí kompilace jsou i nahrávky, které se zatím na žádném jiném „live albu“ skupiny Queen neobjevily. Oba koncerty jsou remasterované.

  Připomeňme také, že skupina Queen se chystá vydat dosud neznámé skladby, které nazpíval Freddie Mercury v osmdesátých letech. V létě „Queeni“ absolvují severoamerické turné se zpěvákem Adamem Lambertem.

  Zdroj: www.rollingstone.com


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...