Rozdávali jsme vstupenky na koncert Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře!

  • Kategorie: Novinky

    Oldies radio Vás zve na jedinečný večer s názvem Trvalky. Na koncert, kterým si Zdeněk Svěrák a Jaroslav Uhlíř připomínají padesát společných let na hudební scéně. Vstupenky jsme rozdávali v ranním vysílání v pátek 20. října.

    Kolega Jakub Urban se ptal, jak dobře nejznámější písničky této dvojice znáte. V pátečním ranním vysílání jsme rozdali po dvou vstupenkách dvěma výhercům. Gratulujeme proto Janě  a Zdeňkovi, našim posluchačům z Prahy.

    Fanoušci originální skladatelské dvojice budou mít možnost slyšet hity, kterým se jednoduše dá říkat trvalky. „S písněmi je to jako s rostlinami. Když naši fanoušci rozhodli, že některé z nich budou trvalky, chceme jim to oplatit a uspořádat pro ně velký koncert, kde ty písně zazní. Sejdou se zde rodiče, které je ještě znají, a jejich děti, které je už znají,“ komentoval večer Zdeněk Svěrák. Jaroslav Uhlíř ho doplnil: „Odolné kořínky zapustily a ozdobou záhonu se staly takové trvalky jako Dělání, Když se zamiluje kůň nebo třeba Barbora píše z tábora. Je jich na třicet.“

    Doplňme, že k dalším hitům dvojice patří také Severní vítr (z filmu Vrchní, prchni), Není nutno (z filmu Tři veteráni), Ani k stáru nebo Elektrický valčík. Napsali též hity pro jiné interprety: např. Trpasličí pro skupinu Plavci nebo Holubí dům pro Jiřího Schelingera.


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...