Zveme na koncert Manfred Mann’s Earth Band!

 • Kategorie: Novinky

  Oldies radio Vás zve na jedinečný koncert skupiny Manfred Mann’s Earth Band, který proběhne v Lucerna Music Baru 9. dubna. Vstupenky budeme rozdávat už tento pátek ráno a vy je můžete velmi jednoduše získat! Kolega Marek Čihák se vás bude ptát na profesní i soukromý život Manfreda Manna.

  Správné odpovědi na jeho otázky pak stačí zavolat po Markově výzvě na studiovou linku Oldies radia s číslem 246 046 446. V pátečním ranním vysílání budete mít celkem 2x možnost hrát o vstupenky. A každý ze 2 výherců získá po dvou vstupenkách.

  Do České republiky se vrací jedna z posledních živoucích legend světového rocku, skupina Manfred Mann’s Earth Band klávesisty Manfreda Manna.
  Koncert potěší každého, kdo má rád propojení klasického rocku, jazzu a popu. Návštěvníci se mohou těšit na skvěle sehranou kapelu plnou vynikajících muzikantů.

  MANFRED MANN – klávesy
  MICK ROGERS – kytara
  STEVE KINCH – basa
  ROBERT HART – zpěv (ex Bad Company)
  JIMMY COPLEY – bicí (ex Jeff Beck, Tears For Fears)

  Hudební kariéra Manfreda Manna trvá úctyhodných šest desetiletí a v hudebním průmyslu ve Velké Británii tento legendární hudebník oslavil již své padesátiny. Do Velké Británie Manfred přijel v roce 1961 ze své rodné Jižní Afriky. Rychle se etabloval a založil kapelu pojmenovanou jednoduše – Manfred Mann. Průlomem pro ni byla nabídka ke složení ústřední melodie pro hudební televizní show „Ready Steady Go“. Skladba 5-4-3-2-1 odstartovala dlouhou sérii hitů 60. let jako Do Wah Diddy Diddy, Pretty Flamingo, Sha La La, If You Gotta Go, Go Now nebo The Mighty Quinn. Tehdy také jako vůbec první západní beatová skupina přijeli zahrát v roce 1965 do Československa. Popová „svěrací kazajka“ nicméně členům skupiny příliš neumožňovala vyjádřit svůj vlastní vkus a v roce 1968 se cesty jednotlivých hudebníků rozdělily.

  Po krátkém období s experimentálními Manfred Mann Chapter Three založil Manfred novou kapelu – Manfred Mann’s Earth Band (v březnu 1971). Eponymní první album vyšlo v roce 1972 a o rok později se Eart Band vrátili do hitparád se singlem Joybringer, následovalo úspěšné album Roaring Silence a veleúspěšný hit Blinded By The Light převzatý z repertoáru Bruce Springsteena (v jehož podání původně propadl). Z dalších desek se dostalo mimořádné pozornosti např. desce Watch, která se kupříkladu v Německu stala nejprodávanějším albem za Pomádou a Horečkou sobotní noci.

  Koncert proběhne v Lucerna Music Baru 9. dubna


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...