Zpěvák Hollies Allan Clarke vydá nové album

 • Kategorie: Novinky

  Stěžejní osobnost britské skupiny Hollies se vrací na hudební scénu. Takřka po dvaceti letech odmlčení vydá Allan Clarke nové album nazvané LXXVII. Pilotní nahrávku, skladbu Journey of Regret, už poslal fanouškům jako první ochutnávku.

  Allan Clarke opustil Hollies, se kterými nazpíval přes třicet hitových singlů, v roce 2000, protože jeho hlas s postupujícím věkem už nestačil na vysoké vokály typické pro zvuk a styl skupiny. V kapele jej zprvu nahradil bývalý člen britské skupiny Move Carl Wayne, který však podlehl rakovině (2004) a vystřídal jej Peter Howarth, jenž se skupinou zpívá dodnes. Allan Clarke se stáhl do soukromí, ale po uvedení Hollies do Rock and rollové síně slávy a vystoupení s dalším bývalým členem kapely Grahamem Nashem se rozhodl k muzice vrátit.

  Sám k návratu řekl: „Lidi se mě pořád ptali, proč se nevrátím ke zpívání. Jedno bylo jasné, písničky Hollies už zpívat nemůžu. Ale pak jsem si řekl, že přeci pořád můžu zpívat písničky, které si sám složím. Tahle zadní vrátka tady pořád byla…“

  Allan Clarke, Journey of Regret

  The Hollies, Long Cool Woman (In A Black Dress)


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...