Zombies v původní sestavě na turné

  • Kategorie: Novinky

    Legenda šedesátých let, britská skupina The Zombies, proslavená hity She’s Not There nebo Time Of The Season, vyrazí v původní sestavě na turné. Ve Spojených státech chtějí především připomenout své slavné album z roku 1968 Odessey And Oracle.

    Klávesista Rod Argent, sólový zpěvák Colin Blunstone, baskytarista Chris White a bubeník Hugh Grundy, podpořeni současnou kapelou dvojice Argent & Blunstone (ve které hraje např. Jim Rodford bývalý člen The Kinks a Argent) chtějí na turné znovu oživit album z roku 1968. Ambiciózní Odessey And Oracle tehdy přes velmi kladné kritiky trhem prošumělo zcela bez zájmu posluchačů. Paradoxně, když se vzápětí The Zombies rozpadli, finální skladba alba Time Of The Season se stala celosvětovým hitem. Propracované album poté dostalo nádech jedné z kultovních desek 60. let a vyšlo už v několika reedicích.

    Skupině bude chybět pouze původní kytarista Paul Atkinson, který zemřel v roce 2004. V roce 2008 už kapela podobnou akci ke 40. výročí vydání Odessey And Oracle uspořádala v Británii. Tehdy odehrála v Londýně několik vyprodaných koncertů a vydala z nich také CD a DVD.

    The Zombies, She’s Not There


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...