Zombies dostali cenu za Time Of The Season

  • Kategorie: Novinky

    Time Of The Season, nejslavnější singl britské skupiny The Zombies dostal cenu BMI Awards. Po celém světě zazněl v rádiích již sedm milionkrát. Jeho prvotní neúspěch byl přitom důvodem rozpadu skupiny. Obdobné ceny dostali The Rolling Stones nebo Gerry Rafferty.

    Další cenu za přínos hudbě získal Graham Gouldman, někdejší člen skupiny 10cc a autor mnoha hitů skupin jako The Yardbirds, Herman’s Hermits nebo The Hollies. Gouldman za pomoci Lisy Stansfield zahrál i klasiky 10cc I’m Not In Love a Dreadlock Holiday. Rolling Stones dostali cenu za hit (I Can’t Get No) Satisfaction, který v rádiích zazněl devět milionkrát (Baker Street od Gerryho Raffertyho zazněla šest milionkrát).

    Zombies prorazili v roce 1964 s vlastní písničkou She’s Not There. Další desky se ovšem prodávaly hůře, zejména díky minimální reklamě ze strany nahrávací společnosti. Nakonec plní deziluzí vše vsadili na album Odessey And Oracle a rozhodli se rozpadnout, pokud se album nechytí. Tak se nakonec skutečně stalo. Nezabodovala LP deska, ani singly Care Of Cell 44 a právě Time Of The Season, kapela se v roce 1968 rozpadla. Po několika měsících ovšem posluchači desku přeci jen objevili a stal se z ní rázem největší hit kapely.


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...