Zemřel zakladatel Jefferson Airplane

  • Kategorie: Novinky

    Kytarista a zpěvák Paul Kantner nečekaně zemřel. Podle všeho bylo příčinou jeho náhlého odchodu srdeční selhání, zesnul v San Francisku. Do hudebních dějin se zapsal jako jedna z vůdčích osobností skupiny Jefferson Airplane i z nich vzniklých Jefferson Starship.

    Paul Kantner legendární kapelu založil spolu s Martym Balinem, proslavili se zejména po přijetí výrazné zpěvačky Grace Slik, s níž vydali největší hity Somebody To Love a White Rabbit a natočili svá nejznámější alba Surrealistic Pillow (1967) či Crown Of Creation s titulní Kantnerovou skladbou (1968). Vystoupili také na slavných festivalech Woodstock a Monterey. Na počátku 70. let se kapela rozpadla, ale část členů, včetně Kantnera, pokračovala v úspěšné kariéře pod názvem Jefferson Starship. Jejich největším úspěchem bylo multiplatinové album Red Octopuss a Top 10 hity jako Miracles nebo Count On Me.

    Poslední album pod hlavičkou Jefferson Starship, nazvané Jefferson’s Tree of Liberty, vydal Kantner s kapelou v roce 2008. Paulovi bylo 74 let a měl tři děti.


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...