Zemřel Steve Priest ze Sweet

  • Kategorie: Novinky

    Ve věku dvaasedmdesáti let zemřel zakládající člen skupiny Sweet, zpěvák a baskytarista Steve Priest. Smutnou zprávu fanouškům sdělil jeho spoluhráč a poslední žijící člen základní sestavy Andy Scott.

    „Jsem z toho zničený, Steve Priest odešel,“ napsal Andy Scott na svůj Facebook. „Ačkoliv jeho zdraví už dlouho nebylo dobré, věřil jsem, že tenhle den nikdy nepřijde. Myslím na jeho rodinu.“ Zároveň Stevea označil ze nejlepšího baskytaristu, s jakým kdy hrál.

    Sweet patřili k nejúspěšnějším britským skupinám 70. let, kdy vydávali hity jako Little Willy, Action, Wig-Wam Bam, Block Buster!, Fox on the Run nebo Teenage Rampage. Na rozdíl od svých velkých konkurentů Slade, se jim podařilo prorazit i na americký trh. Rozpadli se v roce 1982, byť hudebníci později kapelu v různých sestavách znovu oživovali (jednu z nich Priest sám vedl). Steve napsal v roce 1994 také autobiografii nazvanou Are You Ready, Steve?.

    Kytarista Andy Scott tak zůstává posledním žijícím členem slavné éry kapely Sweet. Zpěvák Brian Connolly zemřel již v roce 1997 v pouhých 51 letech na selhání organismu, bubeník Mick Tucker podlehl leukémii v 54 letech roku 2002.


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...