Zemřel Peter Tork

  • Kategorie: Novinky

    Ve čtvrtek 21. února zemřel Peter Tork, zakládající člen, zpěvák, baskytarista a skladatel skupiny Monkees. Zprávu potvrdila jeho rodina, příčinu úmrtí neuvedla. Peterovi bylo krátce předtím sedmasedmdesát let.

    Peter Tork měl před několika lety problémy s rakovinou, ale podle doktorů ji tehdy úspěšně překonal. Vloni vydal album Relax Your Mind se svou kapelou Shoe Suede Blues.

    Slávu Torkovi přinesla kapela Monkees, která vznikla na konkurz pro hudební televizní seriál v roce 1966. S Peterem v ní zpívali Micky Dolenz, Michael Nesmith a Davy Jones. Od počátku měla skupina obrovské úspěchy a jistou dobu představovali největší americké rivaly kapele Beatles. Vydali hity jako I’m a Believer, Pleasant Valley Sunday, Last Train to Clarksville, A Little Bit Me, a Little Bit You nebo Daydream Believer.

    Monkees se stejně jako Beatles rozpadli v roce 1970, ale členové kapelu později několikrát vzkřísili, a to i po smrti Davyho Jonese (+2012). Vloni vydali i nové vánoční album, které zabodovalo v první stovce žebříčku Billboard. Peter Tork natočil i několik sólových desek.


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...