Zemřel Ken Hensley

 • Kategorie: Novinky

  Odešla další rocková legenda, člen kultovních Gods a spoluzakladatel skupiny Uriah Heep, jeden z velmi výrazných rockových klávesistů i kytaristů Ken Hensley. Zemřel ve svém domě ve Španělsku ve věku 75 let.

  Nejen klávesista, ale též kytarista a zpěvák napsal či spolunapsal i mnoho hitů Uriah Heep včetně slavné Lady in Black (dále také Free me, The Wizard, Easy Livin‘ nebo Stealin‘).

  Před Uriah Heep Hensley hrál s velmi ceněnou kapelou Gods, jejímiž členy byli též Mick Taylor (později John Mayall & the Bluesbreakers či Rolling Stones), John Glascock (Jethro Tull) nebo Greg Lake (King Crimson, Emerson, Lake & Palmer). Právě v Gods také poznal pozdější členy Uriah Heep basáka Paula Newtona a bubeníka Leeho Kerslakea.

  Hrál také v Toe Fat (projekt Cliffa Bennetta po rozpadu jeho Rebel Rousers), poté se stal členem Spice, z nichž již vzešli právě Uriah Heep. V této skupině hrál ve stěžejním období až do roku 1980, kdy odešel otráven častými změnami v obsazení i celkovým směřováním kapely. Založil Ken Hensley Band a během dalších let spolupracoval se skupinami jako Blackfoot, W.A.S.P. nebo Cinderella. Poslední album, kompilaci Rare & Timeless, vydal v roce 2018. Nedávno také dokončil svou autobiografii nezvanou My Book of Answers, která má teprve vyjít.

  Ken Hensley zemřel poklidně po krátké nemoci obklopen svou rodinou ve středu 4. listopadu večer, pohřeb bude pouze soukromý pro rodinné příslušníky.


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...