Zemřel hrdina amerického country Glen Campbell

  • Kategorie: ČlánkyNovinky

    Ve věku 81 let zemřel v úterý Glen Campbell, legenda žánru country a držitel pěti cen Grammy. Hudebnímu magazínu Rolling Stone to potvrdila nahrávací společnost Universal Music, pod níž Campbell působil. Člen Countryové dvorany slávy z roku 2005 podlehl Alzheimerově chorobě, s níž bojoval šest let.

    Campbell byl neodlučně spjat s americkou scénou v 60. a 70. letech. Jeho písně se v amerických žebříčcích objevily pětasedmdesátkrát, na svém kontě má 70 alb, z toho 12 zlatých. Jeho nejslavnějšími hity jsou Rhinestone Cowboy a Southern Nights. Během své bezmála šedesátileté kariéry prodal přes 45 milionů alb, v roce 1968 překonal v prodejích i legendární Beatles.

    V dějinách americké country se zařadil po bok hvězd Johnyho Cashe, Roye Clarka nebo Kennyho Rogerse. Stejně jako oni se často objevoval v televizních show, kde ho sledovaly desítky milionů diváků. Se svými příznivci se rozloučil na závěrečném turné v letech 2011-12. Ještě předloni získala cenu Grammy jeho píseň I’m Not Gonna Miss You.

    Hrát na kytaru se naučil ve čtyřech letech, vlastní skupinu měl už krátce po dvacátých narozeninách. Jako kytarista doprovázel Franka Sinatru, Elvise Presleyho nebo skupinu Beach Boys.


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...