Zemřel Dennis Edwards, hlas Temptations

  • Kategorie: Novinky

    Ve věku sedmdesáti čtyř let zemřel v chicagské nemocnici Dennis Edwards, jeden ze zpěváků slavných Temptations. Důvodem byly vleklé problémy s následky meningitidy neboli zánětu mozkových blan.

    Dennis Edwards nastoupil do Temptations už v době jejich slávy poté, co skupina vyhodila „problémového“ bohéma Davida Ruffina (1968). Ve skupině se rychle zavedl a zpívá také hlavní hlas slavného hitu (oceněného i Grammy) Papa Was a Rollin’ Stone, stejně jako písní Ball of Confusion nebo I Can’t Get Next to You. V roce 2013 Edwards spolu s ostatními členy skupiny převzal cenu za celoživotní přínos hudbě. Je rovněž členem Rock and rollové síně slávy.

    Edwards zemřel 1. února, pouhé dva dny před svými 75. narozeninami. Smutné je, že z původní sestavy skupiny Temptations tak zůstává naživu už pouze jediný člen, Otis Williams. Paul Williams spáchal sebevraždu v roce 1973, David Ruffin se předávkoval kokainem v roce 1991, Eddie Kendricks podlehl rakovině roku 1992, Melvin Franklin rovněž dlouholetým zdravotním problémům o tři roky později.


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...