Zemřel D. J. Fontana, Elvisův bubeník

  • Kategorie: Novinky

    V Nashvillu zemřel rock and rollový průkopník, bubeník D. J. Fontana, jehož kariéru určila zejména druhá polovina 50. let, kdy hrál na všech deskách a koncertech Elvise Presleyho. Odešel ve spánku ve věku 87 let, zprávu zveřejnil jeho syn David.

    Dominic Joseph „D. J.“ Fontana se narodil 15. března 1931. K dosavadnímu triu Elvise Presleyho se na návrh producenta Sama Phillipse připojil v roce 1954, říkali si tehdy The Blue Moon Boys. Díky tomu s Elvisem natočil všechny jeho nejslavnější hity jako Heartbreak Hotel, All Shook Up, Teddy Bear, Hound Dog, Don’t Be Cruel, Jailhouse Rock a mnoho dalších. Později v 60. letech se kvůli neshodám s Elvisovým manažerem sice jejich cesty rozešly, ale vrátil se ještě na slavný Elvisův pořad 68 Comeback Special. O své spolupráci s Elvisem vydal v roce 1983 také knihu (D. J. Fontana Remembers Elvis).

    I když D. J. Fontana ze stínu Elvisova bubeníka nikdy zcela nevystoupil, spolupracoval i s mnoha dalšími legendami, jakými jsou např. Carl Perkins, Roy Orbison, Gene Vincent, Jerry Lee Lewis, Jeff Beck anebo Paul McCartney.

    Fontana byl také poslední žijícím členem první Elvisovy kapely. Basista Bill Black podlehl rakovinovému nádoru již v roce 1965, Elvis zemřel 1977 a kytarista Scotty Moore v roce 2016.


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...