Zemřel Alvin Lee

  • Kategorie: Novinky

    Téměř přesně dva roky poté, co ve Španělsku nečekaně zemřel kytarista Gary Moore, stejně nečekaně v této zemi zesnul Alvin Lee, fenomenální anglický kytarista a člen někdejších Ten Years After. Podle oficiální zprávy byly příčinou jeho smrti „nečekané komplikace po rutinním lékařském zásahu“. Alvinovi bylo 68 let a vloni vydal album Still on the Road to Freedom.

    Proslavil se jako kytarista a zpěvák kapely Ten Years After (název „10 let poté“ byl poctou Elvisovi, měl značit, že skupina začíná deset let po jeho startu). Skupina si rychle vydobyla své místo na britské bluesrockové scéně, soustředili se hlavně na alba, ale bodovaly i jejich singly jako I’m Going Home nebo I’d Love to Change the World. Vystoupili také na slavném festivalu ve Woodstocku.
    V roce 1973 Alvin skupinu opustil a soustředil se na sólovou kariéru, kterou odstartoval ceněným albem On The Road To Freedom (hostovali na něm např. George Harrison, Steve Winwood nebo Ronnie Wood). Natáčel i s rock and rollovými legendami jako s Jerrym Lee Lewisem nebo Bo Diddleym. Během let ještě mnohokrát hostoval také se svou původní kapelou.

    Posledním albem nyní zůstane jeho loňské Still on the Road to Freedom.


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...