Zemře v příští bondovce agent 007?

  • Kategorie: Novinky

    Přípravy natáčení nejnovější bondovky provázejí neobvyklé spekulace. Zatímco v minulosti se v tisku tradičně řešilo, zda dalším Jamesem Bondem bude herec černé pleti či dokonce žena, britský bulvár nyní spekuluje, že agent Jejího veličenstva v příštím díle zemře.

    Důvodem ke spuštění senzace byl nečekaný odchod režiséra Dannyho Boyla z režisérského místa. Právě důvod Bondovy smrti měl údajně režiséra od natáčení odradit (podle nejmenovaného zdroje z natáčecího týmu). Oficiálně odešel kvůli tvůrčím neshodám.

    Současná série s Danielem Craigem v roli Jamese Bonda vybočila z tradičního stylu bondovek menší mírou humoru a nadsázky a větším důrazem na akci, ale i osobní život tajného agenta, kterého scénáristé výrazně polidštili. Zakončit „craigovskou“ sérii smrtí jeho postavy by tak zapadalo do jejich koncepce. Otázkou zůstává, zda by producentská firma EON, která točí pouze bondovky, pustila své zlaté vejce a více než padesátiletý fenomén ukončila (či přenechala k nějakému rebootu). Firmu spoluzaložil dlouholetý producent bondovek Albert R. Broccoli přímo pro účely vzniku první bondovky Dr. No (1962). Název je zkratkou výrazu Everything or nothing, tedy Všechno nebo nic. Po Broccoliho smrti (1996) společnost převzala jeho dcera Barbara a její nevlastní bratr Michael G. Wilson.

    Dříve Bonda hráli Sean Connery, George Lazenby, Roger Moore, Timothy Dalton a Pierce Brosnan. Připomeňme, že pro bondovky nazpívaly titulní melodie mnohé hvězdy jako Paul McCartney, Tom Jones, Lulu, Shirley Bassey nebo Louis Armstrong (v posledních letech potom Adele nebo Madonna).


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...