Zahrají Yes nebo nezahrají Yes?

 • Kategorie: Novinky

  7. dubna 2017 proběhne ceremoniál uvádění hvězd do Rock and rollové Síně slávy. Letos mezi nimi nechybí ani progres-rocková legenda Yes. Přes počáteční nejistotu nakonec mnoho z původních členů přislíbilo účast a zdálo se, že spolu také zahrají. Nyní kytarista Steve Howe brzdí nadšení fanoušků kvůli konkurenční sestavě skupiny ARW. Vyloučené ale prý nic není.

  „Než začneme mluvit o nějakých plánech, musí fungovat komunikace,“ řekl Steve Howe. „Pokud to dobře chápu, ARW možnost společného hraní nijak zvlášť nezajímá. A nás konec konců taky moc ne. Teď to možná může vyznít tak, že to smeteme ze stolu, ale věci nejsou vždycky takové, jak vypadají.“

  Problém je, že tři z někdejších členů kapely, zpěvák Jon Anderson, kytarista Trevor Rabin a klávesák Rick Wakeman nyní společně hrají pod hlavičkou zmíněné kapely pojmenované dle jejich iniciál ARW. Vztahy s někdejšími kolegy z aktuální sestavy Yes (zejména kytarista Steve Howe a bubeník Alan White) jsou řekněme nevyrovnané. Nepanuje sice mezi nimi zásadní třenice, ale ani příliš velké kamarádství.

  Kapelou prošlo na dvě desítky talentovaných hudebníků, dva ze zásadních členů kapely, kytarista Pete Banks a baskytarista Chris Squire, již nežijí. Banks zemřel v roce 2013, Squire v roce 2015.

   


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...