When a Man Loves a Woman utichla. Zemřel Percy Sledge.

 • Kategorie: Novinky

  Ve svém domě v Baton Rouge, hlavním městě amerického státu Louisiana, zemřel americký soulový zpěvák Percy Sledge. Bylo mu 73 let. Proslavil ho hit When a Man Loves a Woman.

  „Byl jedním z prvních umělců, které jsem zastupoval. Báječný člověk, takový se v tomto byznysu hned tak nevidí. Opravdová hvězda,“ řekl na adresu Percyho Sledge Steve Green z talentové agentury Artists International Management Inc.

  S písní When a Man Loves a Woman Percy Sledge debutoval. Natočil ji v roce 1966 a ve Spojených státech i ve Velké Británii se s ní probojoval do top ten. Zatímco za oceánem vystoupal až na samý vrchol Billboard chart, na ostrovech to bylo čtvrté místo v tamním singlovém žebříčku.

  „Když jsem přišel do studia, třásl jsem se jako osika. Byl jsem opravdu vyplašený,“ vzpomínal Percy Sledge před dvěma lety ve filmovém dokumentu Muscle Shoals na první natáčení nahrávky When a Man Loves a Woman. Ta zůstala jeho největším hitem. V hitparádách ale bodoval i s písněmi Warm and Tender Love, It Tears Me Up a Take Time to Know Her.

  „Jsem smutný ze zprávy o úmrtí Percyho Sledge. Těžko spočítat, kolikrát jsem hrál jeho When a Man Loves a Woman. RIP,“ napsal na Twitteru legendární britský DJ Tony Blackburn.

  Dříve než začal profesionálně zpívat, pracoval Percy Sledge nejdříve na polích s bavlnou nedaleko jeho rodného města Leighton v Alabamě a posléze jako sanitář v nemocnici ve městě Sheffield. Tam si při práci zpíval a tam ho také slyšel jeden z pacientů, který ho doporučil hudebnímu producentovi Quinovi Ivymu.

  V roce 2005 byl Percy Sledge uveden do Rokenrolové síně slávy. Loni v lednu podstoupil operaci rakoviny jater, krátce poté začal opět koncertovat.

  Zdroj: www.bbc.com


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...