Vznikl film o Jimim Hendrixovi

  • Kategorie: Novinky

    Na filmovém festivalu v Torontu bude mít v srpnu premiéru snímek All Is By My Side, který je biografickým dílem věnovaným Jimimu Hendrixovi. Hlavní období, které bude zachycovat, je Hendrixův příjezd do Velké Británie a vznik jeho prvních (a nejslavnějších) nahrávek.

    Paradoxně film nezískal svolení majitelů Hendrixovy pozůstalosti na použití originálních písní. Nové verze proto natočili studioví hudebníci. Bubeník Kenny Aronoff, který spolupracoval s osobnostmi jako Joe Cocker, B. B. King, Elton John nebo Bob Dylan, k tomu řekl: „Prakticky jsme se stali skupinou Jimi Hendrix Experience, což je směšný. Nejdřív si říkáte, jak to uděláme, aby to znělo stejně jako tehdy, jak tam dostaneme tu náladu. Popravdě si myslím, že člověk musí v té době vyrůst, musí ji prožít, aby pochopil, jak ji má cítit. Není to jen o hraní nějakých not. Musíte pochopit celé to kulturní hnutí šedesátých let.“ Nelekhou úlohu znovu nahrát Jimiho kytarové party vzal na sebe Waddy Wachtel, který zkušenosti sbíral u muzikantů jako Linda Ronstadt, Stevie Nicks (Fleetwood Mac), Keith Richards, James Taylor nebo  Iggy Pop. Baskytaru nahrál další slavný „matador“ americké rockové scény Lee Sklar (Ray Charles, Leonard Cohen, Joe Cocker, Carole King, Doors, Rod Stewart, America, Phil Collins, Olivia Newton-John, Art Garfunkel…).

    Hendrixe hraje raper a herec André Benjamin přezdívaný Andre 3000, který je v kostýmu slavnému kytaristovi neuvěřitelně podobný. Jimiho přítelkyni Kathy hraje Hayley Atwell, která je známá mimo jiné z filmů Vévodkyně nebo Captain America: První Avenger. V dalších rolích hudebníků se představí Ashley Charles (Keith Richards), Joe McKinney (Zoot Money), Andrew Buckley (Chas Chandler), Danny McColgan (Eric Clapton), Tom Dunlea (Mitch Mitchell) nebo Oliver Bennett (Noel Redding).


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...