Vyjdou vánoční singly Beatles

  • Kategorie: Novinky

    Skupina Beatles v šedesátých letech myslela na členy svého oficiálního fan klubu a před každými Vánoci pro ně natočila malou desku s vánočním poselstvím. Dlouhá léta tyto nahrávky nebyly oficiálně ke koupi, nyní vyjdou v limitované edici pod názvem Happy Christmas Beatle People.

    Desky v letech 1963 – 1969 nevycházely na klasických vinylech, ale na levných ohebných flexi discích. S výjimkou písně Christmas Time Is Here Again (1967) neobsahovaly koncepční hudební materiál, spíše přání členů kapely, vtipné scénky, skeče nebo hudební parodie. Pohromadě vyšly pouze jednou na dlouhohrající desce po rozpadu Beatles v roce 1970, opět ale pouze pro členy fan klubu skupiny (v Británii pod názvem From Then To You, v Americe jako The Beatles‘ Christmas Album).

    Od té doby se objevovaly pouze na pirátských deskách (vyjma skladby Christmas Time Is Here Again, která se dostala na singl v rámci vydání The Beatles Anthology), 15. prosince budou všechny nahrávky vůbec poprvé oficiálně uvedené na trh společně. I tentokrát ale půjde pouze o limitovaný box barevných vinylových singlů doplněný replikami obalů a doprovodným bookletem z dobových fan klubových materiálů.


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...