Vyjde kompletní Woodstock

  • Kategorie: Novinky

    Letos uplyne rovných padesát let od konání nejslavnějšího rockového festivalu – Woodstocku. Zatímco nad koncertem k jeho výročí visí značné otazníky, objevila se podstatně jistější zpráva – kompletní dochovaný záznam z třídenního festivalu nyní poprvé vyjde na CD.

    A je jisté, že tři dny hudby se nevejdou na dvě nebo tři CD, takže box nazvaný Woodstock 50 – Back to the Garden (s podtitulem The Definitive 50th Anniversary Archive) vyjde na 38 discích, bude obsahovat 432 písní, z toho 267 dosud oficiálně nikdy nevydaných. Na kompletu posluchači najdou dokonce i promluvy speakerů během přestaveb pódia. K hudebním nosičům bude přidán také Blu-ray s filmem o festivalu, kniha od Michaela Langa a řada doprovodných materiálů.

    Bohužel se vydavatelská firma Rhino rozhodla box pustit do světa pouze v limitované edici symbolicky čítající 1969 kusů. Cena (v Americe) se tak šroubuje značně vysoko – bude to bez dvou centů osm set dolarů, tedy takřka dvacet tisíc korun. Zároveň firma ale vydá i menší výběry z tohoto kompletu. Hlavní box vyjde 2. srpna 2019.


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...