Vyjde další CD Jimiho Hendrixe

 • Kategorie: Novinky

  V posledních letech stále bohatší řada alb s koncertními nahrávkami slavného kytaristy Jimiho Hendrixe se opět rozšíří. Koncem srpna vyjde záznam z roku 1970 z festivalu v Atlantě, kde zahrál pro vůbec největší publikum své kariéry (zhruba půl milionu lidí). Album ponese titul Freedom, Atlanta Pop Festival.

  Ačkoliv z festivalu již dříve vycházely nahrávky, Hendrixův set natočený za doprovodu kapely označované někdy jako The Cry Of Love, jindy The Jimi Hendrix Experience (Hendrix, Mitch Mitchell, Billy Cox) oficiálně dosud vydán nebyl. Jimi na tzv. Atlanta International Pop Festival vystoupil necelé dva měsíce před svou smrtí, jde tedy o jedny z jeho posledních nahrávek. Album, které vyjde na 2 CD i 180gr vinylových LP, doplní ještě nové DVD Jimi Hendrix: Electric Church s dokumentem k danému období Hendrixovy kariéry.

  Tehdejší Jimiho koncertní set obsahoval jednak klasické hity (Hey Joe, All Along The Watchtower či Voodoo Child ad.), i novinky z chystaného (později posmrtně vydaného) alba The Cry Of Love, konkrétně Freedom a Straight Ahead. Právě skladba Freedom spolu s Purple Haze vyšla jako podpůrný singl k chystanému albu.

  Seznam písní:
  CD 1
  Fire
  Lover Man
  Spanish Castle Magic
  Red House
  Room Full Of Mirrors
  Hear My Train A Comin‘
  Message To Love

  CD 2
  All Along The Watchtower
  Freedom
  Foxey Lady
  Purple Haze
  Hey Joe
  Voodoo Child (Slight Return)
  Stone Free
  Star Spangled Banner
  Straight Ahead


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...