Van Morrison se stane sirem

  • Kategorie: Novinky

    Zpěvák Van Morrison (vl. jménem George Ivan Morrison), bude britskou královnou Alžbětou II. povýšen do rytířského stavu a získá tak před své jméno titul sir. Jedno z nejvýznamnějších britských ocenění získá za přínos hudbě a reprezentování monarchie v zahraničí.

    Van Morrison se tak zařadí do společnosti dalších hudebníků jako Paula McCartneyho, Toma Jonese, Micka Jaggera, Cliffa Richarda nebo Eltona Johna. V oficiálním prohlášení Van komentoval: „Během své kariéry jsem vždy preferoval, aby má hudba mluvila za mě a je pro mě proto velkou ctí, že je tímto způsobem moje práce oceněna. Rád bych u této příležitosti poděkoval také všem fanouškům, kteří mě na této hudební cestě podporovali.“

    Van Morrison se v 60. letech proslavil se skupinou Them díky hitům jako Baby Please Don’t Go (1964), Gloria (1964) či Here Comes The Night (1965). Po rozpadu kapely přesídlil do Spojených států a sólovou dráhu rozjel s hitem Brown Eyed Girl (1967). Spíš než singlové hity jsou ale ceněna jeho alba jako Astral Weeks (1968) či Moondance (1970). Mimořádný komerční ohlas měly také desky na počátku 90. let jako Enlightenment (1990), Hymns To The Silence (1991) nebo Too Long In Exile (1993). Zatím posledním albem je opět velmi úspěšné Duets: Re-working The Catalogue z března letošního roku.


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...