Van Morrison mezi nejlepšími písněmi roku

  • Kategorie: Novinky

    Přední hudební časopis Rolling Stone uveřejnil 25 nejlepších písní první půle letošního roku z pohledu svých redaktorů. Překvapivě se mezi ně probojoval i duet Streets Of Arklow ze zatím posledního alba Vana Morrisona.

    Van Morrison skladbu původně nazpíval na osmé sólové album Veedon Fleece z roku 1974. Nyní ji spolu s Mickem Hucknallem (Simply Red, Faces) přepracoval pro své letošní album Duets: Re-working The Catalogue, na kterém s ním spolupracovaly legendy jako Steve Winwood, Mark Knopfler, Chris Farlowe, Taj Mahal nebo Georgie Fame, stejně jako mladší hudebníci kalibru Joss Stone a Michaela Bublého. Paradoxně ovšem nebyla Streets Of Arklow prezentovaná jako singl ani v roce 1974 ani nyní.

    V „pětadvacítce“ Rolling Stone jinak figurují spíše mladší hvězdy, a to doslova napříč žánry jako Taylor Swift, Beyonce, folk rockoví Hop Along, hip hoper Kendrick Lamar i idolové dospívajících dívek z One Direction. Za zatím nejlepší skladbu roku 2015 považují redaktoři Pedestrian At Best od australské zpěvačky Courtney Barnett.

    Van Morrison, Mick Hucknall – Streets Of Arklow


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...