V R’n’R síni slávy budou Deep Purple i Cheap Trick

  • Kategorie: Novinky

    Americká instituce známá jako Rock and rollová síň slávy zveřejnila jména hudebníků, kteří z nominace postoupili do finále a budou v roce 2016 uvedeni mezi nejslavnější hudebníky. Výsledek opět způsobuje jak uspokojení, tak rozpaky.

    Cheap Trick, Chicago, Deep Purple i Steve Miller, všichni slavní hudebníci, kteří rozhodně přispěli k vývoji rockové muziky. Zejména v případě Deep Purple se člověk až pozastaví nad skutečností, že tam dosud nebyli. Rozpaky opět vyvolává uvedení interpretů, kteří s rockovou muzikou nemají pranic společného, konkrétně skupiny na pomezí hip hopu a gangsta rapu N.W.A. Nejde o hudební vkus, ale poněkud nepochopitelnou politiku instituce, která se zaštiťuje vymezením konkrétního hudebního žánru a zároveň jej ignoruje. Přitom na své „uvedení“ stále čekají skutečné legendy rocku jako Yes, The Moody Blues, Procol Harum, Jethro Tull, The Troggs, a možná vůbec na prvním místě – in memoriam – Joe Cocker.

    Zpěvák skupiny Deep Purple Ian Gillan si přitom nedávno, kdy ještě postup jeho skupiny vypadal beznadějně, nebral servítky ve svém komentáři nad celou touto institucí, připomenout si jeho slova můžete v textu: Ian Gillan: „R’n’R Síň slávy? Leda arogantní blbci…“


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...