Tom Petty dokončuje nové album a už přemýšlí o dalším

 • Kategorie: Novinky

  V rozhovoru pro časopis Rolling Stone Tom Petty prozradil, že se skupinou Heartbreakers a producentem Ryanem Ulyatem mají už téměř hotové nové album, jehož nahrávání přerušilo Pettyho letní turné. Zatím ale není jasné, jak se bude jmenovat, ani kdy vyjde.

  Petty přímo řekl, že je z výsledku už teď nadšený, ale připustil, že to říká o každém albu, které právě natáčí. Ke způsobu natáčení dodal: „Skládám na kytaru nebo piáno a mám takové pravidlo: pokud nejsem schopný si sednout a písničku zahrát od začátku do konce, vůbec ji ostatním nenosím. Protože skoro všechny dobré skladby jste schopni předat dál pomocí kytary nebo piána.  

  Nikdy nezkoušíme před natáčením, zkrátka se sejdeme ve studiu, začnu hrát na kytaru, ostatní se podle citu přidají a je to. Zpravidla je prvních pár pokusů také těch nejlepších. Tak se to má s Heartbreakers. První verze bývají mnohem lepší než pozdější. Tak zkrátka pracujeme. Nikdy jsme před natáčením alba nějak moc nezkoušeli, vzniká to hodně instinktivně. Oni jsou neuvěřitelně dobří. Když jim zahraju písničku, co jsem složil, udělají první ‚take‘ a je to najednou naprosto jinak, než jsem si představoval. Zpravidla si to pak jdeme hned poslechnout a řekneme si: ‚OK, ty bys měl dělat víc toho a ty zas míň toho.‘ A během pár dalších pokusů je aranžmá hotové.“

  Tom Petty také naznačil další plány, které se netýkají Heartbreakers, chtěl by příští rok natočit novou desku se svými dalšími kamarády ze skupiny Mudcrutch. Ta předcházela jeho současné skupině, vedle Pettyho v ní ale hráli i členové Heartbreakers kytarista Mike Campbell a klávesák Benmont Tench. V roce 2008 udělali jednorázový velmi úspěšný comeback s albem nazvaným jednoduše Mudcrutch, které zabodovalo v první desítce Billboardu a jen během prvního týdne se jej prodalo téměř 40 000 kusů.

  Úvodní písnička Jefferson Jericho Blues zatím posledního alba Toma Pettyho (Mojo)


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...