Tina odpustila Ikeovi

  • Kategorie: Novinky

    Tina Turner, jedna z největších hvězd rock and rollového světa, sice nosí celý profesní život jméno svého někdejšího muže, v dobrém na něj však nikdy nevzpomínala. Důvodem bylo domácí násilí, ke kterému měl cholerický a žárlivý Ike Turner vždy blízko. Tina mu však nyní na prahu osmdesátky prý odpustila.

    Říká se, že Ikeovo jméno se před Tinou dlouhá léta nesmělo ani vyslovit. Manželi byli čtrnáct let, během nichž se rozjela Tinina kariéra. Ike byl kapelníkem skupiny, ve které zpívala původně jen jako řadová sboristka. Ike si však jejího talentu všiml a „povýšil“ ji na hlavní hvězdu kapely, přičemž si ji také v roce 1962 vzal za ženu. Nahráli tak nesmrtelné hity jako Nutbush City Limits, A Fool in Love, Proud Mary, I Want to Take You Higher nebo It’s Gonna Work Out Fine. Dokonalá chemie na hudebním poli však ani trochu nefungovala v soukromí. Ikeovy problematické vlastnosti navíc zhoršovala jeho těžká závislost na drogách.

    Tina se nyní o vztahu rozpovídala a k překvapení všech ex-manželovi, který zemřel v roce 2007, odpustila. „V našem vztahu bylo hodně násilí, protože žil se strachem, že ho opustím,“ řekla Tina. „Cítila jsem se strašně. Nevěděl jsem, jak mu říct ne, protože jsem chtěla pracovat. Nebyla jsem na tohle stavěná.“ Poté k překvapení novinářů dodala: „Dnes jsem mu už jako člověk v letech odpustila. Neznamená to ale, že bych s ním znovu pracovala. Jednou navrhl, že bychom mohli udělat jedno poslední společné turné. Řekla jsem, že to v žádném případě nepřipadá v úvahu. Ike nebyl člověk, kterému jste mohli odpustit a vzít ho zpátky. Už je to ale pryč a dnes je všechno zapomenuto.“


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...